Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Jarosław Sachajko: nie zaszczepię się przeciw koronawirusowi

Szczepionka na COVID ma pojawić się w Polsce jeszcze na początku 2021 roku. Głos w tej sprawie zabrał poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. - Dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego, nie zaszczepię się przeciwko COVID-19 - zadeklarował polityk.
Share
Szczepionka na COVID. Jarosław Sachajko
zabrał glos ws. szczepień
Szczepionka na COVID. Jarosław Sachajko zabrał glos ws. szczepień Źródło: East News
d49lsxa

Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15, przeszedł zakażenie koronawirusem. W rozmowie z Polską Agencją Prasową polityk zabrał głos ws. szczepień.

Sachajko zapytany przez portal o to, czy zamierza się zaszczepić, odpowiedział stanowcze: "Nie". - Dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego, który poważnie potraktuje Polaków, to się nie będę szczepił. Przeczytałem ulotkę Pfizera i oni naprawdę za nic nie odpowiadają, więc ja to przechorowałem i nie ma najmniejszego powodu, dla którego miałbym się szczepić - podkreślił.

Choroba posła Sachajki była jednym z powodów, przez który do tej pory nie zarejestrowano koła Kukiz'15. Piątka posłów, która została wydalona z Koalicji Polskiej, miała sformalizować funkcjonowanie w Sejmie w mijającym tygodniu, ale brakowałoby podpisu właśnie chorego polityka.

d49lsxa

Nowe obostrzenia. Złośliwy wpis Donalda Tuska. Cezary Tomczyk komentuje

Jarosław Sachajko o kole Kukiz'15

Schajko przyznał jednocześnie, że zgodnie z planem potrzebne dokumenty mają zostać złożone w przedświąteczny wtorek. - Tak jak wyrzucić nas łatwo było zaocznie PSL-owi, tak dobrze byłoby, gdyby wszyscy mogli się pod deklaracją podpisać i byli tego świadomi - powiedział poseł.

Koło Kukiz'15 ma tworzyć piątka posłów: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49lsxa

Podziel się opinią

Share
d49lsxa
d49lsxa
Więcej tematów