Trwa ładowanie...
koronawirus

Szczepionka na COVID-19. Pierwsi amerykanie mogą zostać zaszczepieni już w grudniu

Pierwsi Amerykanie mogą zostać zaszczepieni na koronawirusa już 11 grudnia - poinformował w rozmowie z CNN szef amerykańskiego programu szczepień na Covid-19 dr Moncef Slaoui. Jak podkreśla, plan zakłada umożliwienie wysyłania szczepionek do ośrodków szczepień w ciągu 24 godzin od ich zatwierdzenia.

Share
Szczepionka na COVID-19. Pierwsi amerykanie mogą zostać zaszczepieni już w grudniu
Szczepionka na COVID-19. Pierwsi amerykanie mogą zostać zaszczepieni już w grudniu
d306rdm

Szczepionka na COVID-19. Walka z pandemią wchodzi w decydującą fazę

Slaoui podkreśla przy okazji, że dzieci najprawdopodobniej otrzymają szczepionki w połowie przyszłego roku, a najmłodsze osoby, które dotąd zostały zaszczepione w ramach testów Pfizera, miały 12-14 lat.

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

Jak z kolei informował Albert Boula, prezes Pfizera w rozmowie z brytyjską stacją Sky News, firma będzie gotowa do wysyłania szczepionki na COVID-19 w ciągu kilku godzin od momentu, gdy zostanie zatwierdzona do użycia.

d306rdm

Dodał, że nie spodziewa się, "by procedury dopuszczania szczepionki do użytku w jednych krajach były znacząco szybsze niż w innych". Potwierdził jednak, że firma będzie reagować na każdą decyzję po kolei.

Szczepionka na COVID-19. Kiedy zostanie dopuszczona do użytku?

Przypomnijmy, że Pfizer wystąpił w piątek do władz USA o zezwolenie na dopuszczenie do użytku w trybie nadzwyczajnym swojej szczepionki przeciw koronawirusowi. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ma się w tej sprawie spotkać 10 grudnia.

Już wcześniej Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na użycie w nagłych wypadkach leku, który w październiku podano choremu na Covid-19 prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d306rdm

Podziel się opinią

Share
d306rdm
d306rdm
Więcej tematów