Trwa ładowanie...

Powiat tarnowski. Szczepienia w kościołach. Bunt proboszcza w jednej parafii

W pierwszą sierpniową niedzielę w wielu parafiach w Polsce będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Jeden ksiądz się zbuntował i nie zgodził na takie wydarzenie w jego kościele. Szczepienia trzeba było przenieść.

Share

Proboszcz nie zgadza się na szczepienia / Zdj. ilustracyjne / fot. MSF/REPORTER
MSF/REPORTER
Proboszcz nie zgadza się na szczepienia / Zdj. ilustracyjne / fot. MSF/REPORTER MSF/REPORTERŹródło: East News
dzxuutf

Akcja szczepień zwolniła, więc gminy sięgają po różne środki, by zachęcić mieszkańców do przyjęcia szczepionki. - Wiem, że niektórzy czekają na powrót z wakacji, na to co będzie pod koniec sierpnia. Otóż pod koniec sierpnia może niestety ta czwarta fala już nadejść. Nie czekajmy na nią, lepiej przystąpmy do zaszczepienia się, do programu szczepień - mówił na ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Szczepienia w kościołach

Szczepienia wkroczyły także do parafii. W wielu z nich w kraju w najbliższą niedzielę można przyjąć szczepionkę bez rejestracji.

Na przykład wrocławianie zyskają możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. W godz. 9.00-12.00 specjalny autobus MPK stanie przed Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy przy ul. Wolskiej 6, natomiast w godz. 12:30-16:00 tzw. SZCZEPCIObus pojawi się przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Koszalińskiej 15.

dzxuutf

Na Mazowszu punkty szczepień w niedzielę otworzą się między innymi w parafiach rzymskokatolickich w Zbuczynie i Wiśniewie oraz w Łopacinie. Medycy czekać będą na kandydatów do szczepienia także w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie oraz w Staroźrebach, w kościele pw. św. Onufrego. W akcji szczepień uczestniczą także parafie w Gozdowie, w Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i Głowaczowie.

Szczepienie w parafii. Ksiądz się zbuntował

Nie wszyscy jednak są zachwyceni tym pomysłem. Jeden z księży w Gromnikach w powiecie tarnowskim nie zgodził się na szczepienie w jego parafii.

Jak czytamy na portalu temi.pl, w związku z tym wyznaczony przez wojewodę małopolskiego, który nadzoruje akcję szczepień, Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie, przeprowadzi ją w pobliskim Gminnym Ośrodku Kultury.

Ksiądz nie uzasadnił, dlaczego się nie zgadza.

Koronawirus. Czy dzieci wrócą do szkół na jesieni? „Być może w formule hybrydowej”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzxuutf

Podziel się opinią

Share
dzxuutf
dzxuutf
Więcej tematów