Trwa ładowanie...

Szczepienia na COVID pracowników uczelni. Wśród nich szefowa Porozumienia w regionie

Afera wokół kolejnej uczelni? Pracownicy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji również zostali zgłoszeni do szczepień. Wśród nich jest kanclerz WSEI i jednocześnie szefowa lubelskich struktur Porozumienia Jarosława Gowina.
Share
Szczepienie na COVID
Szczepienie na COVIDŹródło: PAP
d4gt5c0

Marta Ścisło z PO alarmowała ws. szczepień pracowników lubelskiej uczelni. - Szczepionek nie ma, szczepionek brakuje, seniorzy czekają, a poza kolejką są szczepione osoby w sile wieku, które mogłyby poczekać. Są to pracownicy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. W tym tygodniu odbywają się szczepienia. Czy tak być powinno? – mówiła w środę na konferencji prasowej posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło.

Wcisło mówiła, że o sprawie poinformowała ją osoba, która przyszła do jej biura. Miała przekazać, że jej też zaproponowano szczepienie, choć nie ma do czynienia ze studentami pielęgniarstwa i miała w związku z tym dylemat moralny. - Te doniesienia potwierdziłam u trzech innych osób, które w obawie przed utratą pracy chcą pozostać anonimowe - mówiła posłanka w "Dzienniku Wschodnim".

Sprawa trafiła do wojewody. Jak czytamy, ten obiecał zająć się sprawą.

d4gt5c0

Szczepienie na COVID w Lublinie

Teresa Bogacka, kanclerz WSEI i jednocześnie szefowa lubelskich struktur Porozumienia Jarosława Gowina stanowczo zaprzecza. - Zgłosiliśmy do centralnego systemu tylko i wyłącznie studentów oraz wykładowców kierunku pielęgniarskiego, którzy są uprawnieni do szczepień w grupie zero. Chodzi o 17 wykładowców i 256 studentów - przekonuje.

Teraz okazuje się, że sama Teresa Bogacka jest już zaszczepiona. - W tej grupie pracowników zostałam również zgłoszona i tydzień temu zostałam zaszczepiona - przyznaje w rozmowie z Onetem. Szczepienia były prowadzone w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie.

d4gt5c0

Szczepionka na COVID. Opozycja oskarża rząd. Adam Niedzielski odpiera zarzuty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów