Trwa ładowanie...
d48ej3l

Szczepienia na COVID-19. Mateusz Morawiecki: "Walka wyczerpuje nas wszystkich"

Szczepionki na COVID-19 przyjmowane są w Polsce od 27 grudnia 2020 roku. W naszym kraju zostało zaszczepionych już ponad 450 000 osób (dane z soboty, 16 stycznia). Mateusz Morawiecki przekazał także, że 280 000 seniorów zarejestrowało się na szczepienie przeciwko COVID-19. Premier posumował kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa i zaapelował do Polaków.
Share
Mateusz Morawiecki o szczepionkach przeciwko COVID-19
Mateusz Morawiecki o szczepionkach przeciwko COVID-19Źródło: Getty Images, Fot: Thierry Monasse
d48ej3l

Mateusz Morawiecki poinformował w mediach społecznościowych, że ponad 1,1 mln Polaków zgłosiło chęć udziału w Narodowy Programie Szczepień przeciwko COVID-19.

Premier dodał, że za nami "pierwszy tydzień tak intensywnych szczepień". Szef rządu zadeklarował także gotowość na to, aby ten proces mógł ruszyć szybciej. "Teraz wszystko zależy od tempa dostaw" - sprecyzował.

Premier podkreślił, że "pośpiech nie może wygrać z ostrożnością". W związku z tym, na wypadek problemów, rząd zabezpieczył zapasy szczepień po to, aby każdy miał pewność, że otrzyma drugą dawkę w odpowiednim terminie.

d48ej3l

Zobacz też: Kaleta: prokuratorzy jednak szczepieni w grupie "I"

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki o tarczy finansowej

Mateusz Morawiecki na Facebooku odniósł się także do kolejnej tarczy finansowej. "To być może najtrudniejszy moment epidemii. Mamy już narzędzia do skutecznej walki z wirusem, ale teraz potrzebujemy czasu i cierpliwości. Wsparcie potrzebne jest zwłaszcza pracownikom wielu branż i firmom, które najmocniej odczuwają skutki naporu pandemii. Dlatego uruchomiliśmy system elektronicznego wnioskowania o subwencje z tarczy finansowej Polski Fundusz Rozwoju 2.0" - napisał.

d48ej3l

Szef rządu dodał, że w pierwszych godzinach subwencje przyznano 728 firmom. W poniedziałek na ich konta powinno trafić 110 milionów złotych.

"Wiem, że ta walka wszystkich nas wyczerpuje. Dane epidemiologiczne oraz doniesienia z innych krajów, także naszych najbliższych sąsiadów, nie pozostawiają jednak złudzeń. Jeśli nie obronimy się przed 3. falą skutecznie, ryzykujemy jeszcze większe straty" - przekazał premier.

Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o to, aby się zmobilizowali. Poprosił o to, żeby wszyscy byli odpowiedzialni, dbali o siebie i szczepili przeciwko COVID-19. "To jedyna droga do wyjścia z epidemii" - dodał na koniec szef rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48ej3l

Podziel się opinią

Share
d48ej3l
d48ej3l
Więcej tematów