Trwa ładowanie...
d2q70y8

Szczecin: pijanymi opiekuje się ... policja

Szczecińscy policjanci przez pięć godzin wozili w środę nieprzytomnego pijanego mężczyznę do szpitala i izby wytrzeźwień. Nie chciała się nim zaopiekować żadna placówka.

Share
d2q70y8

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Krzysztof Targoński poinformował w czwartek, że policja znalazła nieprzytomnego, będącego pod wpływem alkoholu mężczyznę na kąpielisku w dzielnicy Dąbie. Mężczyzna leżał na trawniku niedaleko jeziora. Wezwany lekarz pogotowia odmówił zabrania mężczyzny, tłumacząc to tym, że jest on zbyt pijany - powiedział Targoński.

Policjanci postanowili zawieźć mężczyznę do izby wytrzeźwień, gdzie również odmówiono przyjęcia pacjenta, argumentując, że jego stan może zagrozić zdrowiu. Wówczas funkcjonariusze wezwali powtórnie pogotowie. Sytuacja się powtórzyła - lekarz odmówił udzielenia pomocy i zabrania mężczyzny.

Ostatecznie po przewiezieniu pijanego do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie tamtejszy dyżurny lekarz wystawił zaświadczenie, że może on przebywać w izbie wytrzeźwień, gdzie samochodem policyjnym go przewieziono.

Rzecznik podkreślił, że mężczyznę, który miał we krwi ponad 4 promile alkoholu policjanci wozili czterokrotnie, nie przystosowanym do tego służbowym samochodem. To jedyna służba, którą zainteresował los nieprzytomnego - dodał Targoński.

d2q70y8

Rzecznik policji przypomniał, że w poniedziałek zmarł w szczecińskiej izbie wytrzeźwień przywieziony z ulicy nieprzytomny, pijany mężczyzna, który miał nieco ponad 3 promile alkoholu we krwi. W tej sprawie policja prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego dr Zbigniew Michalczuk powiedział, że w pogotowiu podjęto decyzję, aby wszystkie nieprzytomne i pijane osoby były odwożone do szpitali zgodnie z rejonizacją.(miz)

d2q70y8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q70y8
d2q70y8
Więcej tematów