Trwa ładowanie...
d32um89

Szczecin. Będzie ewakuacja mieszkańców. Znaleziono niebezpieczny obiekt

Szczecin. Przy ulicy Jodłowej odnaleziono niebezpieczny obiekt. Jak informują służby, w niedzielę ma dojść do jego neutralizacji. Ewakuowanych będzie ponad 500 osób.
Share
Szczecin. Będzie ewakuacja mieszkańców (fot. ilustracyjne)
Szczecin. Będzie ewakuacja mieszkańców (fot. ilustracyjne)Źródło: Policja
d32um89

Szczecin. Będzie ewakuacja mieszkańców

Ponad 500 osób będzie musiało w niedzielę opuścić swoje mieszkania. To efekt odnalezienia niebezpiecznego obiektu przy ulicy Jodłowej w Szczecinie. Odnaleziony został on w miniony czwartek. Jak informuje portal wszczecinie.pl, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie przekazało, jaki obiekt został znaleziony. Wiadomo, że niezbędna jest jego neutralizacja.

Na obiekt natrafiła ekipa pracująca przy sieci wodno-kanalizacyjnej. Powiadomione zostały odpowiednie służby, które zajęły się znaleziskiem. - Z uwagi na wydobywający się płomień oraz dym, obiekt został doraźnie zabezpieczony i obecnie nie stanowi zagrożenia. Po wielokrotnym rekonesansie patrolu saperskiego zdecydowano o wezwaniu na miejsce wojskowych chemików, którzy w niedzielę, tj. 18 października, dokonają ponownego rekonesansu oraz neutralizacji obiektu - powiedział Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którego cytuje wszeczinie.pl

d32um89

Szczecin. Znaleziono niebezpieczny obiekt

Mieszkańcy okolicznych ulic będą musieli opuścić swoje mieszkania. Dotyczy to osób mieszkających w Szczecinie przy ul. Jodłowej 1, 3, 5, 7; Santockiej 30, 31 oraz Kosodrzewiny 3, 4, 5, 6.

Ewakuacja ma rozpocząć się w niedzielę o godz. 7:00. Saperzy mają wkroczyć do akcji dwie godziny później. Na miejscu podstawione zostaną autobusy, które przewiozą zainteresowanych mieszkańców do hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12B.

"Przez 10 dni nie widziałem rodziny". Poseł uważa, że nie ma podstaw prawnych, by nosić maseczki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32um89

Podziel się opinią

Share
d32um89
d32um89
Więcej tematów