Trwa ładowanie...
d3m1992

Szczątki Kopernika będą wystawione w Toruniu?

Szczątki Mikołaja Kopernika, przed pogrzebem planowanym na maj we Fromborku, będą eksponowane w kościele katedralnym w Toruniu, gdzie Kopernik został ochrzczony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczątki Kopernika będą wystawione w Toruniu?
(AFP)
d3m1992

- Takie rozmowy są toczone, jest nasza wstępna zgoda na to - potwierdził biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej Jacek Jezierski. Biskup dodał, że "trwają ustalenia techniczne dotyczące m.in. bezpieczeństwa". - Chodzi o to, by nikt ich nie ukradł, czy zbezcześcił - powiedział bp Jezierski. Jego zdaniem, szczątki miałyby być eksponowane w katedrze w Toruniu przez dobę, najwyżej - dwie doby.

- To, na co się zgadzamy nie jest precedensem. Jak umarł Piłsudski to jego szczątki też przed pogrzebem wożono po kraju - powiedział bp. Jezierski. Biskup nie ujawnił, gdzie obecnie przechowywane są szczątki Kopernika.

Szczątki Mikołaja Kopernika zostały odnalezione we fromborskiej katedrze w 2005 roku, ich ponowny pogrzeb odbędzie się 22 maja także w tym kościele. Pogrzeb astronoma ma być jednym z elementów obchodów 750 rocznicy istnienia kapituły warmińskiej, do której należał także Kopernik.

d3m1992

Podziel się opinią

Share

d3m1992

d3m1992
Więcej tematów