Trwa ładowanie...

System OnStar odnajdzie Twoje auto na parkingu!

Współczesne auta służbowe coraz częściej pełnią funkcje mobilnego biura, w którym czas przeznaczony na podróż łączy się z codziennymi obowiązkami zawodowymi. Z pomocą dla najbardziej zapracowanych przychodzi Opel OnStar - system mogący sprawnie wyręczyć kierowcę w wielu czasochłonnych czynnościach. Jak działa i co oferuje największa innowacja w łączności samochodowej?

Share
System OnStar odnajdzie Twoje auto na parkingu!
Źródło: Materiały prasowe
d33qau4

Auto - środek transportu, czy miejsce pracy?

Długie, męczące trasy i wielogodzinne stanie w korkach to dla wielu managerów zawodowa codzienność, która przeplata się z biurową pracą. Trend nakreśla rynek i klienci, którzy wymagają bezpośredniego kontaktu w kontekście załatwiania wielu spraw. Liczby są w tej kwestii nieubłagane. Badania przeprowadzone przez firmę doradczą Deloitte i serwis Targeo.pl pokazują, że tylko na staniu w korkach tracimy miesięcznie ok. 9h czasu. Roczne straty z tego tytułu sięgają 3.500zł, co wynika z większego zapotrzebowania na paliwo. Fundamentem skutecznej optymalizacji czasu pracy będzie więc z jednej strony ograniczenie ilości godzin spędzanych w aucie, a z drugiej, zwiększenie produktywności pracy mobilnej.

OnStar – bądź w stałym kontakcie z dostępem do szybkiego Internetu

Jedną z najciekawszych funkcji systemu OnStar jest osobisty asystent podróży, a więc osoba, z którą możemy się zawsze skontaktować, gdy napotkamy na problem podczas jazdy. Możliwość tę doceni każdy kierowca, który kiedykolwiek spieszył się będąc w nieznanym dla siebie miejscu. Zamiast tracić czas na ustawianie nawigacji, gorączkowe szukanie punktu docelowego, czy zaczepianie przechodniów w celu uzyskania stosownej informacji, wystarczy wcisnąć przycisk „OnStar”. Gdzie ukryty jest haczyk? W jaki sposób konsultant udzieli mi pomocy? Kluczem sprawnego działania systemu OnStar jest możliwość zdalnego konfigurowania nawigacji samochodowej, co w skrócie oznacza, że nasz osobisty doradca jest w stanie sprawnie ustawić trasę bez naszego udziału. Jeśli celem było zaoszczędzenie nerwów i czasu kierującemu, to plan został wykonany w 100%. Haczyka nie ma, gdyż konsultanci czekają na zgłoszenia 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, a więc nawet w niedziele i święta.

d33qau4

W nowych modelach Opla nad autem i twoim dobrym samopoczuciem czuwa również nowoczesna kamera Opel Eye, którą zainstalowano pomiędzy przednią szybą a lusterkiem wstecznym. Wspomaga ona cztery systemy bezpieczeństwa: system rozpoznawania znaków drogowych (TSR - Traffic Sign Recognition), system ostrzegania o niezamierzonej kierunkowskazem zmianie pasa ruchu (LDW - Lane Departure Warning), system ostrzegania przed kolizją (FCA - Forward Collision Alert) oraz wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego (FDI - Following Distance Indication). Dzięki niej kierowanie pojazdem jest bardziej komfortowe i mniej stresujące. Pomaga ona także uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości.

OnStar – aplikacja mobilna odnajdzie twoje auto na parkingu

Nietrudno wyobrazić sobie wiele prozaicznych sytuacji, w których tracimy cenny czas na odnalezienie samochodu na parkingu, a także upewnieniu się, czy jest on zamknięty. Czym w tej kwestii może zaskoczyć OnStar? Otóż oferuje aplikację na urządzenia mobilne, która pozwala na zdalne komunikowanie się z autem. Choć brzmi futurystycznie, to jednak w praktyce umożliwia zlokalizowanie pojazdu za pomocą GPS, zdalne zamknięcie i otwarcie auta z każdego miejsca na świecie, a nawet uruchomienie klaksona i świateł. Ponadto kilkoma kliknięciami sprawdzimy poziom paliwa, dzięki czemu będziemy mogli zawczasu zaplanować niezbędne tankowanie. A nawet jeśli nie znamy adresu najbliższej stacji benzynowej to przecież z pomocą przyjdzie nam nasz osobisty „anioł stróż”.

OnStar – bez stresu z systemem GPS!

Możliwość ciągłego monitorowania aktualnej pozycji auta oraz łączność z doradcą okażą się niezwykle przydatne w skrajnych sytuacjach drogowych: kradzieży pojazdu i awarii. Mogą one z punktu widzenia czasu sparaliżować napięty kalendarz niejednego przedstawiciela handlowego, czy managera. Na szczęście z pomocą przychodzi OnStar i technologia GPS. W przypadku utraty pojazdu w pierwszej kolejności należy powiadomić policję o zaistniałym zdarzeniu, a następnie skontaktować się z osobistym doradcą, który uruchomi procedury mające na celu zlokalizowanie zguby. Dzięki silnemu sygnałowi GPS nadawanemu przez antenę umieszczoną na zewnątrz auta nie będzie to stanowić trudnego zadania. Podobny schemat komunikacji odnosi się do zdarzenia związanego z awarią samochodu. W tym wypadku również możemy liczyć na wsparcie konsultanta OnStar, który pomoże nam w wezwaniu odpowiednich służb serwisowych.

OnStar – biuro tam, gdzie twoje auto służbowe

Czasem jednak postojów i opóźnień uniknąć się po prostu nie da. Warto zatem sprawić, aby auto w jednej chwili przeobraziło się w mobilne biuro, w którym załatwimy wszystkie niezbędne sprawy niecierpiące zwłoki. Bez szybkiego Internetu jednak ani rusz, chyba, że poruszamy się Oplem z OnStar na pokładzie. System ten oferuje bowiem połączenie z siecią w trybie LTE, który zapewnia sprawną transmisję danych. Nie pozostaje więc nic innego, jak uruchomić laptopa i zabrać się do pracy bez konieczności opuszczania auta.

d33qau4

Opel OnStar to system, którego wręcz nieograniczone możliwości doceni każda osoba, dla której czas jest synonimem pieniądza. OnStar ma zadatki, aby wraz z kierowcą stworzyć duet stanowiący prawdziwego pogromcę opóźnień i zaległości czasowych.

Paweł Szyszka

Materiał powstał przy współpracy z General Motors

[

]( https://ad.doubleclick.net/ddm/jump/N6428.110317.WP.PL/B9055934.123015339;sz=1x1;ord=[timestamp]? )

d33qau4

Podziel się opinią

Share
d33qau4
d33qau4
Więcej tematów