Trwa ładowanie...
d49xhat
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syryjski śmigłowce zbombardowały obóz dla uchodźców - co najmniej 10 zabitych

Syryjskie śmigłowce wojskowe zbombardowały obóz dla uchodźców wewnętrznych pod miastem Al-Habit, w prowincji Idlib, na północy Syrii - twierdzą mieszkańcy. Według obrońców praw człowieka zginęło tam 10 osób. Atak potępiły Stany Zjednoczone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syryjski śmigłowce zbombardowały obóz dla uchodźców - co najmniej 10 zabitych
(AFP, Fot: TAUSEEF MUSTAFA)
d49xhat

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że w obozie mieszkały rodziny, które uciekły z sąsiedniej prowincji Hama. Według Obserwatorium śmierć poniosło 10 osób, a dziesiątki zostały ranne.

Na nagraniu umieszczonym w internetowym serwisie YouTube widać ciała kobiet i dzieci, palące się namioty oraz ludzi próbujących ratować rannych. - To masakra uchodźców - mówi autor wideo. - Niech cały świat to zobaczy, to osoby przesiedlone. To cywile, którzy uciekali przed nalotami - dodaje.

Według tego mężczyzny w ataku zginęło nawet 75 osób. Agencja Reutera podkreśla, że nie jest w stanie potwierdzić autentyczności nagrania.

d49xhat

Liczbę uchodźców wewnętrznych w Syrii szacuje się na ok. 6,5 mln.

Atak potępiły Stany Zjednoczone. - Jesteśmy wstrząśnięci doniesieniami o ataku przeciwko niewinnym cywilom. Choć nie możemy potwierdzić szczegółów, potępiamy po raz kolejny brak poszanowania dla życia ludzkiego ze strony reżimu prezydenta Baszara al-Asada - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki.

- To barbarzyński atak. Jeśli potwierdzi się, że stał za tym reżim, będzie to tylko kolejny akt brutalności przeciwko własnemu narodowi - dodała Psaki.

Wojna domowa trwa w Syrii od ponad trzech lat. Zaczęła się od brutalnych represji w marcu 2011 roku, jakim władze poddały ruch kontestacji, który przekształcił się w zbrojną rebelię. Konflikt uległ dalszemu skomplikowaniu po włączeniu się w wojnę dżihadystów, zwłaszcza z organizacji Państwo Islamskie, która kontroluje rozległe rejony Syrii.

d49xhat

Według ONZ od początku konfliktu zginęło prawie 200 tys. ludzi.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów