Trwa ładowanie...
d3hmtrc

Syryjska opozycja prosi UE o umieszczenie Asada na liście terrorystów

Syryjska Koalicja Narodowa, główny sojusz opozycyjny, zwróciła się do Unii Europejskiej o umieszczenie reżimu Baszara el-Asada na liście organizacji terrorystycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baszar al-Asad
Baszar al-Asad (AFP, Fot: Joseph Eid)
d3hmtrc

"Zwróciliśmy się do uczestników szczytu Unii Europejskiej przewidzianego na 12 lutego o przeanalizowanie wyzwań walki z terroryzmem na kontynencie i umieszczenie na liście organizacji terrorystycznych reżimu Asada" - ogłosiła Koalicja w piątkowym komunikacie.

Koalicja, zwracając się ponownie do UE o pomoc w wyzwoleniu narodu syryjskiego od "zbrodniczego ucisku reżimu", z zadowoleniem przyjęła międzynarodowe porozumienie w sprawie uznania Państwa Islamskiego (IS) za "organizację dżihadystyczną".

Koalicja podkreśliła jednocześnie, że reżim w Damaszku stosuje terror wobec obywateli syryjskich, wykorzystując takie metody walki, jak rekrutowanie najemników spośród elementów ekstremistycznych, którym armia rządowa zapewnia przeszkolenie wojskowe w tajnych obozach znajdujących się w okolicach miejscowości Al-Jaribija i Ajn al-Sahib.

Według danych ONZ, odkąd w połowie marca 2011 roku zaczęła się wojna domowa w Syrii, zginęło tam ponad 200 000 ludzi.

d3hmtrc

Podziel się opinią

Share
d3hmtrc
d3hmtrc
Więcej tematów