syria
30-04-2013 (11:55)

Syria: kolejny zamach bombowy w centrum Damaszku, co najmniej 13 zabitych

Wybuch bomby w centrum Damaszku zabił we wtorek 13 osób, a 70 zranił - poinformowała syryjska telewizja państwowa. Wcześniejsze dane mówiły o co najmniej pięciu ofiarach śmiertelnych i wielu osobach w stanie krytycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dym po eksplozji unoszący się nad Damaszkiem
Dym po eksplozji unoszący się nad Damaszkiem (AFP, Fot: SANA)
WP

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie informowało, że w centrum Damaszku doszło do wybuchu samochodu pułapki.

Według prorządowej telewizji Al-Ichbarija eksplozja spowodowała też wielkie zniszczenia. Atak bombowy nastąpił w dzień po zamachu - również w Damaszku - na konwój samochodowy szefa rządu syryjskiego, w którym zginęło sześć osób, w tym ochroniarze. Sam premier Wail Nadir el-Halki wyszedł z zamachu bez szwanku.

Na razie nie wiadomo, co było celem wtorkowego ataku na placu Mardżeh. Mieszkanka Damaszku, której dom stoi o 1,7 km od miejsca wybuchu, powiedziała, że odczuła eksplozję. Dodała, że skutki wybuchu muszą być straszliwe, bo o tej porze ruch na placu jest bardzo duży - pisze Reuters.

WP

Agencja przypomina, że rebelianci, którzy walczą z prezydentem Baszarem el-Asadem, zwiększyli liczbę ataków w Damaszku. Zbrojny konflikt wewnętrzny w Syrii wybuchł w marcu 2011 roku i według ONZ spowodował śmierć ponad 70 tys. ludzi.

Polub WP Wiadomości
WP
WP