Trwa ładowanie...
18-10-2013 17:20

Syria: 27 zabitych podczas walk o bazę obrony przeciwlotniczej

Podczas walk o bazę rządowej obrony przeciwlotniczej w prowincji Aleppo w północnej Syrii, koło miejscowości Ebeida, zginęło co najmniej dwudziestu żołnierzy i siedmiu powstańców - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Siły powstańcze zniszczyły tam dwa czołgi i opanowały koszary wojsk rządowych.

Share
Syria: 27 zabitych podczas walk o bazę obrony przeciwlotniczejŹródło: PAP/EPA, fot: SANA
d1fifsm

Zacięte walki toczyły się również w samym Aleppo, w rejonie dzielnic Al Sahur i Sulejman al-Halabi.

Natarcie w kierunku gmachu więzienia centralnego w tym mieście, będącym jednym z głównych ognisk wojny domowej w Syrii, prowadziły w piątek m.in. oddziały złożone z bojowników islamskich, w tym Frontu al-Nusra powiązanego blisko z Al-Kaidą.

Siły walczące z reżimem Baszara al-Asada - według piątkowego komunikatu Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka - w rozpoczętych we wtorek nowych atakach na więzienie, które oblegają od kwietnia tego roku, użyły po raz pierwszy artylerii i zdołały wedrzeć się w głąb kompleksu więziennego.

d1fifsm

Arabska telewizja satelitarna Sky News poinformowała w piątek o prawdopodobnym uprowadzeniu w rejonie Aleppo trzech członków jej ekipy filmowej - Mauretańczyka, Libańczyka i Syryjczyka. Centrala Sky News nie ma z nimi żadnego kontaktu od dwóch dni.

Redakcja informacyjna tej stacji TV zapewnia, że jej trzej wysłannicy "relacjonowali przebieg wydarzeń w Syrii w obiektywnej formie i czynili to z dystansem wobec obu stron konfliktu".

d1fifsm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fifsm
d1fifsm
Więcej tematów