Trwa ładowanie...
d2aatgw
d2aatgw

Syn Mitterranda ponownie oskarżony

Jean-Christophe Mitterrand, starszy syn nieżyjącego prezydenta Francois Mitterranda, został ponownie oskarżony w środę o współudział w przemycie broni do Angoli - poinformowali jego adwokaci.
Share
d2aatgw

Pierwsze oskarżenie go w tej sprawie zostało anulowane z powodu uchybień formalnych. Jean-Christophe Mitterrand, podejrzewany o to, że przyjął znaczne sumy za ułatwienie sprzedaży broni do Angoli w latach 1993-94, przy czym wykorzystał swoje stosunki, jest również ścigany za płatną protekcję i korupcję.

Mitterrand-junior był przesłuchiwany w środę przez prawie cztery godziny przez dwoje paryskich sędziów. Sąd kasacyjny 27 czerwca uznał, że pierwsza procedura w sprawie przemytu broni była nieważna, ponieważ została zainicjowana bez skargi francuskiego ministerstwa obrony lub finansów, co - zgodnie z obowiązującym prawodawstwem - jest warunkiem koniecznym przy tego rodzaju przestępstwach.

W grudniu ub.r. Mitterrand w ramach śledztwa w sprawie przemytu broni do Angoli i korupcji został aresztowany i osadzony w więzieniu, które po kilkunastu dniach opuścił za kaucją.

54-letni Jean-Christophe jest starszym z dwóch synów Francois Mitterranda. W latach 1973-1981 pracował jako dziennikarz w Agence France-Presse. Był korespondentem tej agencji w Mauretanii i Togo. Opuścił ją, gdy jego ojciec został prezydentem. W latach 1982-92 był doradcą ojca-prezydenta do spraw Afryki, a od 1986 r. - szefem doradców prezydenckich. (and)

d2aatgw

Podziel się opinią

Share
d2aatgw
d2aatgw
Więcej tematów