Trwa ładowanie...
dm5tlyj

Syn generała SS grozi Magdalenie Ogórek: Jutro zablokuję jej książkę w sądzie

Horst Waechter chce zablokować dystrybucję książki Magdaleny Ogórek - ustaliła Wirtualna Polska. Syn generała SS, tytułowego bohatera publikacji, od dawna przekonuje, że jego ojciec był "dobrym nazistą", a w Krakowie i Lwowie starał się pomagać Żydom, Polakom i Ukraińcom. Dlatego przekonuje, że Ogórek dopuściła się kłamstw, w dodatku oszukała jego i jego rodzinę, pozując na przyjaciółkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Horst Waechter, syn generała SS opisanego przez Magdalenę Ogórek, zapowiada zablokowanie dystrybucji książki.
Horst Waechter, syn generała SS opisanego przez Magdalenę Ogórek, zapowiada zablokowanie dystrybucji książki. (PAP, Fot: marcin kmieciński)
dm5tlyj

Burza wokół książki Magdaleny Ogórek trwa. Wiele wskazuje na to, że autorka i jej wydawnictwo będą musieli zmierzyć się z pozwem Horsta Waechtera, syna tytułowego "Generała SS, który ograbił Kraków". W czwartek 18 stycznia chce on złożyć w sądzie wniosek o zablokowanie dystrybucji książki. Austriak przekazał nam tę informację w odpowiedzi na naszą prośbę o komentarz do oświadczenia, które wydał po publikacji książki.

*Czytamy książkę Magdaleny Ogórek - długa wersja *

dm5tlyj

W trakcie prac nad "Listą Waechtera" wielokrotnie odwiedzała syna SS-mana, czego dowodzi zarówno ich aktywność w mediach społecznościowych, jak i książka "'Lista Waechtera". Autorka opisuje swoje podróże do Austrii oraz prace nad książką, badanie archiwów i rozmowy z Horstem Waechterem.

Ogórek przedstawia w książce fragmenty historycznych dokumentów, m.in. sporządzonych przez dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie z czasów II wojny światowej. Część z nich wprost wskazuje Ottona Waechtera lub jego żonę Charlotte jako winnych kradzieży polskich dzieł sztuki. Otto Waechter był generałem SS, gubernatorem dystryktu krakowskiego Generalnego Gubernatorstwa, później gubernatorem Galicji. Stworzył SS-Galizien, podporządkowany III Rzeszy oddział Ukraińców, powołany do walki z będącymi w ofensywie Sowietami.

Poprosiliśmy wydawnictwo i autorkę o komentarze. W przypadku ich otrzymania, niezwłocznie dodamy je do tego tekstu.

Podziel się opinią

Share

dm5tlyj

dm5tlyj
dm5tlyj
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów