Trwa ładowanie...

Syn Donalda Trumpa tweetuje o Polsce. Jest zachwycony

Eric Trump udostępnił w sieci spot Polskiej Fundacji Narodowej, zawierający nietypowe podziękowania i pozdrowienia od Polaków dla Amerykanów. - Obejrzałem właśnie niesamowity spot w telewizji FoxNews - napisał syn prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Share
Syn Donalda Trumpa tweetuje o Polsce. Jest zachwyconyŹródło: East News, fot: araleatrump
djhvxtz

W spocie biorą udział polscy duchowni różnych wyznań: ksiądz rzymskokatolicki, pastor luterański, imam oraz rabin. W imieniu polskiego narodu składają oni Amerykanom życzenia "Wesołych Świąt". Spot w formie reklamy pojawia się w amerykańskich stacjach telewizyjnych FoxNews i CNBC. "Polacy dziękują Stanom Zjednoczonym za zabezpieczanie ich wolności 28 lat temu i życzą nam wszystkim Wesołych Świąt. Rzadko jesteśmy doceniani, lub ktoś nam dziękuje. To było bardzo miłe!" - napisał Trump. Jego tweeta polubiło ponad 27 tys. osób, a swoim znajomym udostępniło kolejnych 9 tysięcy.

PFN: wybraliśmy czas antenowy popularny wśród widowni konserwatywnej

Maciej Świrski, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej wyjaśnia, że wywołało to efekt kuli śniegowej, a wideo obejrzało w krótkim czasie bardzo wiele osób. - Na całą akcję reklamową trwającą ponad dwa tygodnie na dwóch kanałach telewizyjnych w okresie świątecznym wydaliśmy mniej, niż wynosi cena jednego 30-sekundowego spotu - np. w czasie najpopularniejszych wydarzeń sportowych. Zastosowaliśmy metodę chirurgiczną i wybraliśmy czas antenowy popularny wśród widowni konserwatywnej, w tym elit rządzących, finansistów i liderów klasy inwestycyjnej w USA - mówi Świrski.

Amerykanie pod wrażeniem polskiej tolerancyjności

Jak dodaje, odczucia wśród publiczności, na której najbardziej im zależało są bardzo pozytywne. - Reakcja rodziny prezydenckiej była uwieńczeniem tych “chirurgicznych” manewrów w wyborze terminów projekcji i programów, na których nasze życzenia były pokazywane. Reklama obecnie żyje własnym życiem i jest przekazywana dalej elektronicznie - informuje Świrski. Zapewnia, że "Amerykanie są zaskoczeni tym, jak duża tolerancja i wolność religijna panują w Polsce. - Są też wzruszeni tym, że Polacy dziękują za pomoc w odzyskaniu wolności, bo zazwyczaj Amerykanom nikt za nic nie dziękuje - podkreśla przedstawiciel PFN.

Kilka dni temu spot wywołał z kolei duże poruszenie tu w Polsce. Zareagowali na niego głównie politycy i publicyści, którym nie spodobał się już sam tytuł "Happy Holiday". "Nie wiem co to za brednia i nowomowa ale 'Happy Holidays' to sobie mogą mówić w Arabii Saudyjskiej. U nas mówimy (jeśli już po angielsku) 'Merry Christmas' bo świętujemy narodziny Chrystusa" - skomentował Dominik Tarczyński (PiS). "Politpoprawność zamiast Bożego Narodzenia? Nieprzemyślany spot świąteczny z rabinem i imamem" - dodała redaktor naczelna portalu wpolityce.pl Marzena Nykiel. Wideo nie porwało też polskich internautów. Do tej chwili ma na Twitterze nieco ponad 100 polubień i 58 udostępnień. Nieliczne komentarze również skupiają się głównie wokół podkreślenia, że w najbliższych dniach nie będziemy świętować wakacji (ang. holiday), ale narodziny Jezusa Chrystusa.

Eric Trump jest w USA znany nie tylko, jako syn głowy państwa. Jest wiceprezesem The Trump Organization, biznesmenem i filantropem. W 2006 roku założył fundację Erica Trumpa.

djhvxtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djhvxtz
djhvxtz
Więcej tematów