Trwa ładowanie...

Sylwia Sobolewska odeszła z Orlenu. Żona polityka PiS ma już nową posadę

Sylwia Sobolewska, żona sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, nie pracuje już w Orlenie. Jak się jednak okazuje, partnerka prominentnego polityka obozu władzy znalazła już nową posadę. "Gazeta Wyborcza" podała, że Sobolewska jest obecnie wiceprezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim.

Share
Sylwia Sobolewska odeszła z Orlenu. Żona polityka PiS ma już nową posadę Sylwia Sobolewska odeszła z Orlenu. Żona polityka PiS ma już nową posadę Źródło: East News, fot: MAREK KUDELSKI
dplb4nr

W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Sylwia Sobolewska nie zasiada już na trzech posadach w PKN Orlen. 31 lipca odeszła ze stanowiska dyrektorskiego. Wcześniej, 16 czerwca i 23 września, zrezygnowała z zasiadania w dwóch radach nadzorczych zależnych od Orlenu.

Utrata pracy przez partnerkę Krzysztofa Sobolewskiego może być następstwem uchwały przyjętej w lipcu na kongresie PiS. Zdecydowano wówczas, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo i rodzice posłów i senatorów PiS nie będą mogli zasiadać w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Celem uchwały miało być zlikwidowanie nepotyzmu w partii.

W dokumencie zawarto jednak jeden wyjątek. Podjęta uchwała nie dotyczy osób, które zatrudniono w spółkach "ze względu na swoje kompetencje i doświadczenie zawodowe".

dplb4nr

Zobacz też: Weto Andrzeja Dudy. Co teraz zrobi Kaczyński? Poseł nie ma wątpliwości

Sylwia Sobolewska ma nową posadę. Została wiceprezesem

Żona ważnego polityka PiS bez pracy nie pozostała jednak długo. We wtorek dziennikarze "Gazety Wyborczej" podali, że Sylwia Sobolewska zasiada obecnie na stanowisku wiceprezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim.

Spółka zajmuje się m.in. dostarczaniem wody i odbiorem ścieków z domów. "Wyborcza" ustaliła, że w kamieńskim PGK nie było wcześniej posady wiceprezesa. Sobolewska nową funkcję otrzymała 9 października, wybrała ją rada nadzorcza.

dplb4nr

- Cieszę się, że udało się spółce pozyskać doświadczonego menedżera o odpowiednich kwalifikacjach. Na konieczność dwuosobowego zarządu spółki wskazywali m.in. niektórzy radni naszej gminy, ale także banki finansujące programy inwestycje prowadzone przez spółkę - mówił w rozmowie z portalem kamienskie.info burmistrz Stanisław Kuryłło.

Ustalenia dziennikarzy wskazują, że Sobolewska będzie odpowiadać m.in. za "zagospodarowanie terenu bazy PGK". Do jej zadań należeć będzie też "nadzorowanie spraw spółki w zakresie ochrony środowiska".

Źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również:

dplb4nr
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dplb4nr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dplb4nr
dplb4nr
Więcej tematów