Trwa ładowanie...
d200u2d

Sylwester z politykiem. Polacy wskazali, z kim bawiliby się najlepiej

Z którym politykiem warto pójść na imprezę Sylwestrową? Takie pytanie zadano Polakom w sondażu dla serwisu rp.pl. Większość odpowiedziała, że tę wyjątkową noc chciałaby spędzić z... Robertem Biedroniem. Na podium znalazł się jeszcze Donald Tusk i Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Większość pytanych osób Sylwestra spędziłaby z Biedroniem.
Większość pytanych osób Sylwestra spędziłaby z Biedroniem. (PAP, Fot: Jan Dzban)
d200u2d

12 procent badanych wskazało, że chciałoby spędzić sylwestra z Robertem Biedroniem. Na drugim miejscu znalazł się Donald Tusk z wynikiem 11 procent, a na trzecim - Andrzej Duda (10 proc.).

- Kobiety częściej zdecydowałyby się na spędzanie tego wieczoru z Robertem Biedroniem (13 proc. vs 10 proc. mężczyzn), zaś mężczyźni z Donaldem Tuskiem (14 proc. vs 8 proc. kobiet). Z Andrzejem Dudą najczęściej świętować chcieliby młodzi, do 24 lat (22 proc.), wraz ze wzrostem wieku ten odsetek spada do 7 proc. w grupie powyżej 50 lat - mówi "Rzeczpospolitej" Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Dodaje, że "wraz z wiekiem rośnie odsetek osób, które chciałyby spędzić Sylwestra z Donaldem Tuskiem - z 6 proc. w grupie najmłodszej do 14 proc. w grupie najstarszej". - Na świętowanie Nowego Roku z Robertem Biedroniem częściej zdecydowałyby się również osoby o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (16 proc.) oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (22 proc.) - tłumaczy Zimolzak.

Niemal co trzeci ankietowany nie umiał w ogóle odpowiedzieć na pytanie, z którym z polityków chciałby spędzić sylwestra. Oznacza to, że większość Polaków wybrałaby jednak Sylwestra bez polityków.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d200u2d

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d200u2d

d200u2d
Więcej tematów