Trwa ładowanie...

Sylwester bez fajerwerków. Kolejne miasta mówią "nie" hukowi na powitanie Nowego Roku

Sylwester bez fajerwerków to coraz częstsze zjawisko w największych oraz tych nieco mniejszych miastach w Polsce. Wiele samorządów podejmuje taką decyzję w trosce o dobro zwierząt.

Sylwester bez fajerwerków. Kolejne miasta mówią "nie" hukowi na powitanie Nowego RokuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Bartosz Bańka
d21a2y5
d21a2y5

Sylwester bez fajerwerków – miasta troszczą się o zwierzęta

Sylwester bez fajerwerków do niedawna wydawał się być czymś niemożliwym. Jednak kolejne lata mijają, a świadomość społeczeństwa się zmienia. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z cierpienia oraz strachu zwierząt, które nie rozumieją huku panującego podczas Sylwestra. Właśnie ze względu na troskę o zwierzęta, a także o najmłodszych mieszkańców miast coraz więcej samorządów wycofuje się z organizowania pokazów fajerwerków podczas świętowania Sylwestra.

W tym roku od miejskich pokazów odstąpiły m.in. Warszawa, Wrocław, Olsztyn, Chorzów, Gdańsk i wiele innych. Jednak zapowiedź Sylwestra miejskiego bez fajerwerków nie oznacza spokojnej nocy. Samorządy miast nie uczczą nadejścia Nowego Roku hucznym pokazem fajerwerków, jednak takiej samej deklaracji nie złożyli mieszkańcy tych miast. Właśnie ze względu na nich w sylwestrową noc można zapomnieć o ciszy i spokoju, bowiem znaczna część społeczeństwa nie wyobraża sobie Sylwestra bez fajerwerków.

Sylwester bez fajerwerków – ciekawe zastępstwo

Skoro w Sylwestra nie organizuje się pokazu fajerwerków, to w jaki inny sposób uczcić nadejście Nowego Roku? Największe miasta coraz częściej decydują się na pokazy laserowe. Zamiast huku wybuchów widzowie podziwiają świetlne widowisko, któremu towarzyszy muzyka. Innym popularnym pomysłem na powitanie Nowego Roku jest mapping, czyli projekcja multimedialna najczęściej wyświetlana na ścianach budynków.

d21a2y5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21a2y5
Więcej tematów