Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Katowicach - koncerty, atrakcje, wydarzenia

Nowy Rok hucznie powitają nie tylko Warszawa i Zakopane, ale również Katowice. Sylwester 2018/2019 z całą plejadą gwiazd odbędzie się na Stadionie Śląskim w pobliskim Chorzowie. W stolicy Górnego Śląska nie zabraknie sylwestrowych wydarzeń ani dla zapalonych tancerzy, ani dla miłośników kina, filharmonii i teatru.

Sylwester 2018/2019 w Katowicach - koncerty, atrakcje, wydarzeniaŹródło: iStock.com
duz09al
duz09al

Sylwester Katowice – Spodek czy Stadion Śląski?

Sylwester w Katowicach wyjątkowo nie odbędzie się w tym roku przed Spodkiem. Władze miasta, obciążone organizacją szczytu klimatycznego, zdecydowały o przeniesieniu imprezy na Stadion Śląski, który znajduje się na granicy Katowic i Chorzowa.

W dniu Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018/2019 Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe trasy, by na stadion można było bez trudu dojechać nie tylko ze stolicy województwa, ale również z Gliwic, Rybnicy, Zawiercia i Zagłębia. Chorzowski obiekt, który dopiero został poddany gruntownemu remontowi, pomieści blisko 60 tysięcy osób. Cena biletu do 31 grudnia (godz. 16.00) wynosi 20 zł. Patronami medialnymi imprezy sylwestrowej są Radio Eska oraz Fakt, a gospodarzami – Telewizja Polsat i Miasto Katowice. Sylwester ma się rozpocząć o 20.00, a jego transmisję na Polsacie obejrzą tysiące Polaków zgromadzonych przed telewizorami.

Sylwester w Katowicach – kto wystąpi?

Organizatorzy sylwestra w Katowicach stawiają na muzykę disco. Na scenie pojawiają się zarówno krajowe, jak i zagraniczne gwiazdy. Gwoździem programu ma być występ wokalistki zespołu Boney M – Liz Mitchell, która zaśpiewa z pewnością takie przeboje, jak "Rivers of Babylon" i "Daddy Cool".

duz09al

Na Stadionie Śląskim wybrzmią również hity innej kultowej grupy muzycznej z lat 70. – ABBY – w wykonaniu słynnego cover bandu ze Skandynawii. Formacja The Show – A Tribute To ABBA nie tylko wiernie odtwarza utwory ABBY, ale również serwuje imponujące efekty świetlne, dzięki którym widzowie są wprost bombardowani energią płynącą ze sceny. Gorączkę sylwestrowej nocy będzie podtrzymywał również żywiołowy zespół The Gipsy Band.

Spośród artystów rodzimej sceny na hucznym sylwestrze w Katowicach pojawią się:

Katowickiego sylwestra poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Maciej Dowbor, Maciej Rock, Ewa Błachnio, Łukasz Kaczmarczyk, Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak.

Sylwester w teatrze – Katowice 2018

W ostatni dzień starego roku Katowice staną się również miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, a w tym spektakli teatralnych. Sylwester w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego będzie można spędzić, oglądając widowisko "Czy Ty to Ty?" (o godz. 18.00 i 21.30). Na scenie zagoszczą wówczas aktorzy z warszawskiego Teatru Capitol.

duz09al

Teatr Korez ma w swoim programie spektakl "Mrożona papuga", podczas którego na publiczność będzie czekał poczęstunek z lampką szampana (godz. 18.00 i 21.30). W Teatrze Żelaznym 31 grudnia dwukrotnie wystawiona zostanie sztuka "Seks dla opornych" (godz. 18.00 i 22.00), a w Teatrze Bez Sceny odbędzie się jeden spektakl sylwestrowy – "Diabelski młyn" (godz. 18.00).

Sylwester w filharmonii – Katowice 2018

Sylwester w Katowicach zyska wspaniałą oprawę również za sprawą wydarzeń organizowanych w operze i filharmonii. Na koncert sylwestrowy w Filharmonii Śląskiej wybrano nie ostatni, lecz przedostatni dzień 2018 roku – 30 grudnia (niedzielę). Katowiccy muzycy pod batutą dyrygenta Mirosława Błaszczyka zagrają dwukrotnie: o godz. 17.00 i 20.00.

Na samego sylwestra niezwykłe wydarzenie szykuje natomiast Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. W budynku orkiestry, przy placu Wojciecha Kilara, swoje umiejętności zaprezentują dyrygent Matthew Coorey, zespół NOSPR i australijska sopranistka Eleanor Lyons. W repertuarze artystów znajdują się utwory Straussa, Brahmsa, Dvořáka, Kalmána i Lehára. Po koncercie rozpocznie się bal sylwestrowy, któremu przewodzić będzie amerykańska wokalistka i pianistka Karen Edwards.

Sylwester w kinie – Katowice 2018

Miłośnicy filmu za ciekawy sposób na powitanie Nowego Roku od dawna uznają sylwester w kinie. Katowice są miastem, w którym siedzibę mają dwie sieci organizujące maratony sylwestrowe. W Multikinie nocą z 31 grudnia na 1 stycznia będzie można obejrzeć trzy nowe produkcje: "Teraz albo nigdy", "Green Book" i "Pech to nie grzech" lub "Green Book", "Mój piękny syn" i "Oni".

W kinie Helios podczas maratonu wyświetlone zostaną dwa filmy: "Teraz albo nigdy" i "Pech to nie grzech" lub "Władca Paryża" i Green Book". W kinie studyjnym Światowid oprócz pokazu filmowego ("Green Book" i "Oni") odbędzie się impreza prowadzona przez DJ-a. Widzowie mogą liczyć na poczęstunek i konkursy filmowe z nagrodami.

duz09al
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duz09al
Więcej tematów