ycipk-30gmp5

Sycylia: władze jednego z miast sprzedają opuszczone domy za 1 dolara

Władze jednego z miasteczek na Sycylii – Sambuca di Sicilia borykają się z brakiem mieszkańców. Chcąc temu zaradzić postanowiły sprzedać kilkadziesiąt domów za równowartość dolara.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sycylia: władze jednego z miast sprzedają opuszczone domy za 1 dolara
Sycylia: władze jednego z miast sprzedają opuszczone domy za 1 dolara (East News)
ycipk-30gmp5

Sambuca di Sicilia to włoskie miasteczko na Sycylii położone w prowincji Agrigento. Umiejscowione jest na wzgórzu z widokiem na śródziemnomorską wyspę i piękne plaże. Przez wielu jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w Italii. W przeszłości, wygrywało nawet konkurs telewizji RAI na najpiękniejszą miejscowość Włoch.

Problemem miasteczka jest opuszczająca go ludność przenosząca się do większych miast. Władze postanowiły temu zaradzić. Dziesiątki opuszczonych domów zostały wystawione na sprzedaż w cenie zaledwie 1 dolara. - W przeciwieństwie do innych miast, które zrobiły podobne akcje dla rozgłosu, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich domów wystawionych na sprzedaż - mówi Giuseppe Cacioppo, zastępca burmistrza miejscowości Sambuca di Sicilia. - Nie jesteśmy pośrednikami między starymi właścicielami a kupcami –zaznacza, cytowany przez RMF FM.

Jest jednak jeden warunek. Nowy właściciel, który zamierza nabyć budynek za 1 dolara musi zobowiązać się do remontu, którego koszt może sięgnąć kilkunastu tysięcy euro. Warunkiem jest również włacenie 5 tysięcy euro kaucji, która zostanie zwrócona po zakończeniu prac. Dodatkowo remont musi się odbyć w ciągu trzech lat od zakupu.

ycipk-30gmp5

Zastępca burmistrza zaznacza jednak, że potencjalni nabywcy nie będą zawiedzeni. - Sambuca znajduje się w rezerwacie przyrodniczym. To kawałek ziemi, który jest pełen historii, otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry. Jest cicho i spokojnie. To idealne miejsce na odpoczynek – dodaje.

Zainteresowani zakupem mogą się kontaktować z gminą za pośrednictwem e-maila: case1euro@comune.sambucadisicilia.ag.it, informuje RMF FM.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30gmp5

ycipk-30gmp5
ycipk-30gmp5