Trwa ładowanie...

Świętokrzyskie. Pożar szkoły

Świętokrzyscy strażacy w piątek 9 kwietnia otrzymali niepokojące wezwanie. W jednej ze szkół w okolicach Kielc doszło do pożaru. W ogarniętym ogniem budynku byli ludzie.

Share
Do akcji wysłano pół setki strażaków (PAP/Paweł Supernak)
Do akcji wysłano pół setki strażaków (PAP/Paweł Supernak)
d34bj7k

Aż dwanaście zastępów straży pożarnej wysłano do akcji po tym, jak do świętokrzyskich strażaków dotarła informacja o pożarze w szkole podstawowej znajdującej się przy ulicy Szkolnej w Cedzynie.

Marcin Nyga, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej poinformował PAP, że ogień ogarnął dach i poddasze placówki. Na szczęście nie było ono użytkowane.

d34bj7k

- W momencie powstania pożaru w budynku było 13 osób, pracowników szkoły i nauczycieli. Nie było żadnych dzieci. Wszystkie osoby opuściły budynek bez szwanku, przed przyjazdem strażaków – powiedział.

Zmiany klimatyczne zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa. Komentarz ambasador przy ONZ

Ogień rozprzestrzeniał się niezauważony

Nyga zaznaczył, że pożar przez dłuższy czas musiał rozwijać się niezauważony.

- Obecnie ogniem objęta jest większość poddasza, kilkaset metrów kwadratowych powierzchni - relacjonował około godziny 14 przedstawiciel świętokrzyskich strażaków.

d34bj7k

I potwierdził, że co prawda ogień został przygaszony, to jednak z powodu konstrukcji dachu szkoły ognisty żywioł wdarł się w drewnianą więźbę dachową. Dlatego oceniono, że akcja gaśnicza może potrwać nawet kilka godzin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34bj7k

Podziel się opinią

Share
d34bj7k
d34bj7k
Więcej tematów