Trwa ładowanie...
d3eh4nb
19-08-2004 19:10

Święto miłośników fantastyki

Na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczął się najważniejszy w Polsce konwent miłośników fantastyki "Polcon 2004".

d3eh4nb
d3eh4nb

W tegorocznej, 19. edycji imprezy wezmą udział między innymi, pisarz Jacek Dukaj, prof. Marek Abramowicz z Goeteborga i jako zielonogórski akcent - twórcy grupy filmowej Sky Piastowskie. W programie imprezy przewidziano, między innymi, wykłady naukowe, pokazy filmów i konkursy sprawdzające znajomość filmu "Gwiezdne Wojny".

Pierwsze spotkanie miłośników fantastyki odbyło się w 1985 roku w Błażejewku. Mimo że czasy były ciężkie wszystko udało się sprawnie zorganizować. Dziś impreza nabrała rangi ogólnopolskiej. Specjalnie na nią przyjeżdżają goście z kraju i ze świata. W tej edycji "Polconu" autorzy najlepszych polskich utworów literackich walczą w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Nominowani w tym roku są m.in. Ewa Białołęcka, Jacek Dukaj, Anna Brzezińska, Wit Szostak i Andrzej Pilipiuk. Zwycięzca, który wyłoniony zostanie w sobotę otrzyma nagrodę im. Janusza Zajdla.

Imprezę, która potrwa do niedzieli zorganizowały Zielonogórski Klub Fantastyki "Ad Astra" wraz z Instytutem Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

d3eh4nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eh4nb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj