Trwa ładowanie...

Świetlna karoca i inne ozdoby na placu Wolności w Poznaniu

W tym roku w Poznaniu nie tylko ZDM zajął się świetlnymi ozdobami na ulicach miasta. Najbardziej imponujące iluminacje zamontują na placu Wolności i ul. Paderewskiego poznańskie firmy.
Share
Świetlna karoca i inne ozdoby na placu Wolności w Poznaniu
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d319vss

Jak co roku Zarząd Dróg Miejskich zamontował na Starym Rynku oraz kilku największych ulicach w centrum Poznania świąteczne światełka. Tym razem jednak ozdób jest więcej niż zwykle, a szczególnie efektownie prezentują się te znajdujące się na placu Wolności. Wokół placu pojawiły się girlandy oraz świetlne bramy, a na jego płycie stanęły m.in. prezenty świąteczne, świetlna karoca czy tron, na którym zasiądzie Święty Mikołaj z Rovaniemi, który na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii w niedzielę o godz. 10.50 i 16.50 spotka się z dziećmi. Dodatkowo na placu Wolności będzie można wziąć udział w warsztatach i konkursach. Najmłodsi będą mogli m.in. poznać tajniki tworzenia prezentów oraz samodzielnie zrobić bombki.

Te ozdoby to inicjatywa firmy ENEA, która także postanowiła zadbać o świąteczną atmosferę w mieście. Dodatkowe ozdoby na ul. Paderewskiego zapewni też inna poznańska firma – NIVEA, która na całej długości ulicy zamontuje nie tylko świąteczne iluminacje, ale także choinki w donicach oraz specjalny namiot, w którym każdy będzie mógł wydrukować wyjątkową kartkę świąteczną ze swoim zdjęciem.

Dekoracje świąteczne i trwające równolegle wydarzenia mają być prezentem od firm dla mieszkańców Poznania.

- Ulice marek to kolejny dowód na to, że firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań potrafią współpracować z miastem na różnych płaszczyznach. Cieszę się, że coraz częściej wspólnie możemy realizować projekty o niestandardowym charakterze, które wpisują się w strategię promocyjną zarówno miasta, jak i poszczególnych marek - mówi Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta.

d319vss

Podziel się opinią

Share
d319vss
d319vss
Więcej tematów