Trwa ładowanie...
d38oa69

Światowy Dzień Telekomunikacji


Każdego roku w dniu 17 maja Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny obchodzi Światowy Dzień Telekomunikacji na pamiątkę daty założenia tej organizacji w Paryżu w 1865 r. W tym roku tematem przewodnim obchodów są wyzwania i perspektywy związane z Internetem.

d38oa69
d38oa69

Pierwszy dzień obchodów ŚDT będzie adresowany głównie do środowiska telekomunikacyjnego oraz do decydentów z obszaru telekomunikacji i technicznej infrastruktury Internetu, a także do coraz liczniejszych profesjonalnych użytkowników infrastruktury internetowej. Drugi dzień obchodów, 18 maja, zostanie tradycyjnie ukierunkowany na prezentację zagadnień związanych z budową Społeczeństwa Informacyjnego.

W dniach 17-18 maja będą trwać warsztaty pod hasłem "Internet w biznesie - narzędzia, rozwiązania i aplikacje" towarzyszące SDT. Celem warsztatów będzie przekazanie osobom prowadzącym małe i średnie firmy kompendium podstawowej wiedzy na temat możliwości i sposobów wykorzystania Internetu do uzyskania nowych możliwości i obszarów działania, wzrostu efektywności, zdobycia informacji, pozyskania partnerów i zamówień oraz minimalizacji kosztów dostępu do rynku.

Inne imprezy towarzyszące to: wystawa prezentująca ofertę producentów sprzętu i oprogramowania, a zwłaszcza oferentów całych systemów, integrujących osiągnięcia telekomunikacji, informatyki i technik medialnych, ze szczególnym uwzględnieniem Internetu; liczne imprezy i konferencje organizowane przez środowiska lokalne lub specjalistyczne, nagłaśniane przez regionalne lub specjalistyczne media. Z okazji ŚDT Poczta Polska zwykle organizuje stoisko filatelistyczne, wydaje datownik okolicznościowy i okolicznościową kartkę pocztową, a TP S.A. - przygotowuje plakat oraz okolicznościową kartę telefoniczną. Wirtualna Polska jest patronem Światowych Dni Telekomunikacji. (aka)

d38oa69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38oa69
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj