Trwa ładowanie...
d4q99k3

Światełko nadziei dla Florydy. Huragan Irma nieco osłabnie, nim uderzy

Huragan Irma prawdopodobnie osłabnie do czwartej z najwyższej piątej kategorii w skali Saffira-Simpsona przed uderzeniem w weekend we Florydę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Irma sieje spustoszenie na Karaibach
Huragan Irma sieje spustoszenie na Karaibach (PAP/EPA)
d4q99k3

Według Krajowego Centrum ds. Huraganów (NHC) zagrożenie, że huragan "bezpośrednio uderzy we Florydę w weekend wciąż zwiększa się". Szacuje się, że Irma dotrze nad ten amerykański stan najpóźniej w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano.

Centrum zmierzającej na północny zachód Irmy znajduje się obecnie na północ od wybrzeża Dominikany. Huraganowi towarzyszy wiejący z prędkością 285 km na godzinę wiatr i ulewne deszcze.

Huragan Irma zbliża się w stronę Florydy

Zniszczenia na Karaibach

W środę huragan Irma przeszedł nad północnymi wyspami archipelagu Małych Antyli, powodując największe straty na Barbudzie oraz francusko-holenderskiej wyspie Saint Martin (hol. Sint Maarten). W oczekiwaniu na huragan Kuba ogłosiła stan pogotowia. Wzrasta liczba ofiar śmiertelnych huraganu. Na całych Karaibach zginęło już 8 osób.

d4q99k3

W kierunku północnych wysp Małych Antyli z otwartego Atlantyku zmierza również huragan Jose, któremu NHC przyznało w środę wieczorem pierwszą kategorię w skali Saffira-Simpsona.

d4q99k3

Podziel się opinią

Share
d4q99k3
d4q99k3
Więcej tematów