Trwa ładowanie...
d3qjxty
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Świąteczna iluminacja w Warszawie. Tysiące osób na zabawie mikołajkowej

Kilka tysięcy osób zgromadziło się na pl. Zamkowym, gdzie została rozświetlona choinka oraz inne elementy świątecznej iluminacji Warszawy. Na mieszkańców czeka bezpłatne lodowisko na Rynku Starego Miasta oraz jarmark świąteczny przed Stadionem Narodowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świąteczna iluminacja w Warszawie. Tysiące osób na zabawie mikołajkowej
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3qjxty

Świąteczna iluminacja, podobnie jak w latach ubiegłych, rozświetla blisko 20 km trasę wzdłuż Traktu Królewskiego: od Nowego Miasta, przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, pl. na Rozdrożu, ul. Belwederską, ul. Jana III Sobieskiego aż do Wilanowa.

Po raz pierwszy iluminacja pojawiła się także wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, na pl. Powstańców Warszawy, pl. Wileńskim, Agrykoli oraz Mariensztacie. Do świątecznej iluminacji w całym mieście zostało wykorzystanych 2 mln energooszczędnych światełek. Koszt świątecznej iluminacji to ok. 3 mln zł za sezon, a koszt energii za niespełna dwa miesiące działania iluminacji to 32 tys. zł.

W sobotę wieczorem przed Stadionem Narodowym ruszy jarmark świąteczny. Przy rondzie Waszyngtona, przed i w bramie głównej stadionu stanie czterdzieści straganów. Ratusz zapowiada, że będzie można na nim kupić "wyroby czekoladowe i czekolady na gorąco, ciasta i ciasteczka, grzane piwo, pierogi, golonki, paszteciki, niemieckie kiełbaski, austriackie gulasze, austriackie upominki, grzane wino, polskie wędliny, polskie sery, polskie pieczywo, herbaty". Będzie można nabyć także wyroby skórzane, wełniane, ozdoby świąteczne i inne upominki.

d3qjxty

W dni powszednie jarmark będzie otwarty od godz. 15.30 do 23.00, w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do 23.00.

Kolejną świąteczną atrakcją jest bezpłatne lodowisko na Rynku Starego Miasta. Lodowisko ma 14 m średnicy i powierzchnię 800 m kw. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew. Lodowisko będzie czynne w dni powszednie w godz. 10.00-21.00, w weekendy w godz. 10.00-22.00. W sumie w Warszawie będzie można korzystać z 15 ślizgawek, w tym z 10 zadaszonych.

d3qjxty

Podziel się opinią

Share

d3qjxty

d3qjxty
Więcej tematów