Trwa ładowanie...

"Świat komentuje słowa Beaty Szydło". Tak "Wiadomości" przedstawiły reakcje na występ polskiej premier

TVP bardzo entuzjastycznie podeszło do przemówienie polskiej premier na temat polityki migracyjnej. "Wiadomości" wyemitowały materiał, z którego wynika, że światowe media rozpisują się na temat Beaty Szydło. Dziennikarze sprawdzili, jak było naprawdę

Share
"Świat komentuje słowa Beaty Szydło". Tak "Wiadomości" przedstawiły reakcje na występ polskiej premier
Źródło: Wiadomości TVP screen
dum6ph7

"Świat komentuje słowa Beaty Szydło" takim tytułem opatrzony został materiał wyemitowany podczas niedzielnych "Wiadomości". Zdaniem dziennikarzy przemówienie polskiej premier dotyczące polityki migracyjnej Europy, odbiło się szerokim echem w największych zagranicznych mediach i internecie.

W materiale widzimy m.in. nagranie pochodzące z serwisu YouTube, które przedstawia dwie amerykańskie blogerki krzyczące "We love her!". Reporter TVP, Karol Jałtuszewski, mówi także o pozytywnych komentarzach z całego świata, zalewających media społecznościowe oraz o materiałach poświęconych polskiej premier w zagranicznej prasie.

Jak podaje gazeta.pl, wzmianki na temat wystąpienia Beaty Szydło, wcale nie były łatwe do znalezienia. Kiedy wreszcie się udało, okazało się, że wspomniana w materiale TVP "zagraniczna prasa" to dwa tytuły - francuski magazyn internetowy "Boulevard Voltaire" i brytyjski, konserwatywny tabloid "Sunday Express". Problem stanowiło także odnalezienie kanału amerykańskich youtuberek, które zachwycały się Beatą Szydło, ponieważ w materiale nie podano dokładnego źródła.

dum6ph7

"Jego autorkami są siostry z kanału, który ma łącznie niewiele ponad 5 tysięcy fanów, a sam film wyświetlono jak na razie... 19 tysięcy razy" czytamy na stronie portalu.

Trzeba jednak przyznać, że co do "odbicia się szerokim echem w internecie" dziennikarze "Wiadomości" mieli całkowitą rację.
Burzliwe dyskusje, tym razem nie są prowadzone tylko przez polskich internautów.

dum6ph7

Podziel się opinią

Share
dum6ph7
dum6ph7
Więcej tematów