Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze
IAR
zamach

Świadek o wydarzeniach 11 września

• Nowy Jork: trwają główne uroczystości upamiętniające zamachy na WTC
• Świadek zamachu: nie mogłem w to uwierzyć
• Matka jednej z ofiar: bardzo za tobą tęskniliśmy przez te 15 lat
• W zamachach zginęły 2973 osoby, w tym 6 Polaków
• W nowojorskich uroczystościach politycy nie są dopuszczani do głosu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Mija 15 lat od zamachu terrorystycznego na World Trade Centre. Marcin Tuliński, który był świadkiem tych tragicznych wydarzeń, opowiada, co widział i czuł w momencie ataku.

W Nowym Jorku od kilku godzin trwają główne uroczystości upamiętniające terrorystyczne ataki terrorystyczne na Stany Zjednoczone. Dziś mija dokładnie 15 lat od chwili, gdy w nowojorskie bliźniacze wieże World Trade Center oraz Pentagon uderzyły samoloty porwane przez Al Kaidę. W zamachach zginęły 2973 osoby, w tym 6 Polaków.

Uroczystości sześć razy są przerywane. Następuje wówczas minuta ciszy. Pierwszy raz w taki sposób uczczono ofiary o godzinie 8:46 czasu nowojorskiego, gdy pierwszy samolot uderzył w jedną z wież Światowego Centrum Handlu. Tradycyjnie, jak w każdą rocznicę, odczytywane są nazwiska wszystkich ofiar tych tragicznych wydarzeń.

Nazwiska wyczytują członkowie rodzin ofiar. Nie brakuje również krótkich wspomnień. - Dzisiaj z honorami celebrujemy twoje odejście. Bardzo za tobą tęskniliśmy przez te ostatnie 15 lat. W naszym najbliższym gronie często wspominamy jak moja córka była piękna - mówiła matka jednej z ofiar.

W ceremonii uczestniczą politycy, w tym kandydaci na prezydenta Hillary Clinton i Donald Trump. Zawiesili na dziś prowadzenie kampanii. Jednak tradycyjnie w nowojorskich uroczystościach politycy nie są dopuszczani do głosu.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów