Trwa ładowanie...
dgrbfs5

Swastyki i obraźliwe napisy na polskiej ambasadzie w Tel Awiwie

Antypolskie, obraźliwe napisy i swastyki pojawiły się na ogrodzeniu polskiej ambasady w Tel Awiwie. Izraelska policja wszczęła dochodzenie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wandale wymalowali swastyki na wejściu do polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie
Wandale wymalowali swastyki na wejściu do polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie (Israel Police)
dgrbfs5

Przy wejściu na teren polskiej ambasady w Tel Awiwie nieznani sprawcy namalowali swastyki i obraźliwe napisy - informują hebrajskie media.

Policja wszczęła dochodzenie.

dgrbfs5

Napisy - jak informuje angielskojęzyczny "The Times of Israel" pojawiły się w niedzielę rano. Dzień po tym, jak polski premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że "byli polscy sprawcy Holokaustu, tak jak byli żydowscy sprawcy, ukraińscy i rosyjscy, nie tylko niemieccy", co podsyciło jeszcze antypolskie nastroje w Izraelu.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?". Była posłanka PiS zdradza jak Szydło została premierem

Kryzys w relacjach polsko-izraelskich pojawił się po uchwaleniu przez parlament i podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę znowelizowanej ustawy o IPN. Przewiduje ona karanie każdego, kto publicznie i wbrew faktom przypisze polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne. Kara będzie też grozić za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

Źródło: The Times of Israel

dgrbfs5

Podziel się opinią

Share
dgrbfs5
dgrbfs5
Więcej tematów