Trwa ładowanie...

Susza w Polsce przynosi ogromne straty

Susza w Polsce przyniosła już miliard strat – tak oszacowało Ministerstwo Rolnictwa. Klęska najbardziej dała się we znaki w województwie wielkopolskim.

Susza w Polsce przynosi ogromne stratyŹródło: iStock.com
d17tze2

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 8 sierpnia 2018, susza spowodowała już starty w wysokości ponad 1,219 mld złotych. Niestety nie są to ostateczne liczby, a komisje jeszcze nie skończyły szacowania strat. Dane zbiera ponad 2 tys. komisji na terenie 16 województw.

Tysiące poszkodowanych gospodarstw.

Szacuje się, że susza w Polsce dotknęła ponad 134,6 tys. gospodarstw. Uszkodzenia upraw odnotowano na powierzchni 2 mln 286 hektarów. Na ponad 223 tys. hektarów upraw klęska zniszczyła uprawy w ponad 70 procentach.
Najbardziej ucierpiały gospodarstwa położone w woj. wielkopolskim (szkody na powierzchni 585,5 tys. ha), woj. warmińsko-mazurskim (473 tys. ha) oraz zachodniopomorskim (423 tys. ha).
W woj. wielkopolskim straty odnotuje ponad 38,9 tys. gospodarstw.

Susza w Polsce - liczenie strat nadal trwa

*Według Izby Zbożowo – Paszowej, wszystkie województwa zasygnalizowały niższe zbiory zbóż niż w zeszłym roku. *Żniwa w niemal całym kraju dobiegają końca, a szacowanie strat spowodowanych suszą jeszcze trwa. Komisje zbierające dane nadal pracują i w przypadku woj. mazowieckiego będzie można spodziewać się, że straty będą znacznie większe.

d17tze2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17tze2
Więcej tematów