Trwa ładowanie...
koronawirus

Studenci z Rzeszowa wracają z Chin. W Wuhan nadal jest 8 osób. "Są zdrowe"

Część grupy 20 studentów Politechniki Rzeszowskiej wróciła już do Polski z Chin. W mieście Wuhan, które jest ogniskiem nowego wirusa odpowiedzialnego za zapalenie płuc, nadal jest 8 młodych ludzi.

Share
Studenci z Rzeszowa wracają z Chin. W Wuhan nadal jest 8 osób. "Są zdrowe"
Źródło: East News, Fot: AP
dr48ug5

- Mamy z nimi kontakt, zarówno uczelnia, jak i rodziny. Wszyscy są zdrowi i bezpieczni - zapewnił w rozmowie z WP rzecznik Politechniki Rzeszowskiej Jan Rybak.

Dodał, że uczelnia jest w stałym kontakcie z ambasadą RP w Pekinie.

dr48ug5

- Najważniejsze jest to, że żadna z 20 osób nie wykazuje jakichkolwiek objawów zarażenia się wirusem. Wszyscy są zdrowi - zaznaczył rzecznik uczelni.

Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

4 studentów, którzy wylądowali na lotnisku Chopina w Warszawie w piątek pozytywnie przeszło badania lekarskie. - Zostali poddani bardzo szczegółowej weryfikacji i zwolnieni do domów - dodał nasz rozmówca.

Wirus z Chin. Lotnisko Chopina gotowe na podróżnych z Azji

Władze stołecznego lotniska zapewniają, że są gotowe na przybycie podróżujących z Chin. W drodze do Polski jest kolejna grupa studentów z Rzeszowa, którym udało się wyjechać z Wuhan, zanim tamtejsze władze zdecydowały o wstrzymaniu jakiegokolwiek transportu.

dr48ug5

- Ci pasażerowie są pod opieką państwowych służb medycznych. Na podstawie wstępnego wywiadu medycznego można wykluczyć ewentualne zarażenie koronawirusem – powiedział w Polsat News Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina.

MSZ z kolei zapewnia, że wszystkie punkty wejścia na terytorium Polski, a także na terytorium Unii Europejskiej, bo to się odbywa również na poziomie unijnym, są monitorowane.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński zaapelował do Polaków, których może dotyczyć zagrożenie epidemiologiczne, aby zwracali się do polskich placówek dyplomatycznych, które udzielą im niezbędnej pomocy.

O takiej pomocy i codziennych raportach służb epidemiologicznych mówił WP rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

dr48ug5

Chiny. 41 ofiar śmiertelnych koronawirusa

W sobotę rano potwierdzono śmierć 41 osoby, która była zarażone koronawirusem. Służby epidemiologiczne potwierdziły już co najmniej 1287 przypadków infekcji. Coraz więcej przypadków odnotowują także inne kraje, na całym świecie.

W nocy potwierdzono trzeci przypadek zakażenia we Francji, drugi w USA, a pierwszy w Australii. Obecność koronawirusa odnotowały też władze Korei Południowej, Japonii, Nepalu, Tajlandii, Singapurze, Wietnamu i Tajwanu.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr48ug5

Podziel się opinią

Share
dr48ug5
dr48ug5
Więcej tematów