Trwa ładowanie...

Studenci walczą o bilety do Doliny Krzemowej. Polecą autorzy najlepszego start-upu

28 maja w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się ogólnopolski przegląd najlepszych studenckich innowacji. Podczas Enactus Poland szefowie największych firm wyłonią najbardziej innowacyjne biznesy, działające na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.

Studenci walczą o bilety do Doliny Krzemowej. Polecą autorzy najlepszego start-upuŹródło: Encatus
d14lici
d14lici

Enactus to międzynarodowa organizacja non-profit zrzeszająca ponad 1700 studentów z 36 krajów na całym świecie. Skupieni w niej studenci tworzą m.in. aplikacje, technologie energooszczędne, walczą z marnotrawieniem żywności oraz działają na rzecz seniorów, niepełnosprawnych i osób wykluczonych społecznie.

W Polsce działa obecnie 13 drużyn Enactus między innymi na takich uczelniach jak Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, czy Politechniki: Łódzka, Warszawska i Poznańska. Enactus współpracuje m.in. z Giełdą Papierów Wartościowych, AXA, TESCO, Siemensem czy Renault.

Najważniejszym wydarzeniem Enactus w ciągu roku jest krajowy konkurs, który pozwala ocenić roczne prace studentów, oraz wyłonić najbardziej obiecujące start-upy akademickie. Jego finał odbędzie się 28 maja w warszawskiej Kinotece w gmachu PKiN. Prace studentów oceni gremium złożone z doświadczonych prezesów i dyrektorów. Najlepszy zespół studentów weźmie udział w światowym finale, który odbędzie się w Dolinie Krzemowej w USA.

Zobacz także: Poszli w manifestacji pierwszego maja, a teraz grozi im wyrzucenie z uczelni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14lici
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14lici
Więcej tematów