Trwa ładowanie...

Strzelanina w USA. Pięć osób nie żyje

Pięć osób nie żyje, a kolejne pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny w budynku lokalnej gazety "Capital Gazette" w Annapolis w stanie Maryland. Podejrzany znajduje się już w areszcie.

Share
Strzelanina w USA. Pięć osób nie żyje
Źródło: East News, fot: WJLA
d2rly74

Do zdarzenia doszło po godz. 15 czasu lokalnego. Strzelec wszedł do budynku gazety przez szklane drzwi i otworzył ogień do ludzi. Przed siedzibą redakcji błyskawicznie pojawiło się wiele radiowozów. Na tę chwilę nie jest znana tożsamość napastnika. Wiadomo jedynie, że to biały mężczyzna po dwudziestce.

Wszyscy pracownicy redakcji zostali ewakuowani z budynku wychodząc z rękoma uniesionymi nad głowami. Obecnie służby przeszukują budynek w poszukiwaniu innych niebezpieczeństw np. bomb. Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Na miejscu pojawiło się także FBI, a także biuro ds. alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych (ATL)
.

googlemaps.pl
Źródło: googlemaps.pl

O sprawie został już poinformowany prezydent USA Donald Trump, który powiedział, że "jego myśli są z ofiarami i ich rodzinami". Burmistrz stanu Maryland wydał oświadczenie, w którym napisał, że jest "całkowicie zdruzgotany tragedią".

"The Capital Gazette" należy do Baltimore Sun.

Zobacz także: "Polish your English" z Beatą Kempą

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rly74

Podziel się opinią

Share
d2rly74
d2rly74
Więcej tematów