Trwa ładowanie...
d423i4k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strzelanina w Stambule, nie żyją dwie domniemane terrorystki

Dwie domniemane terrorystki zginęły w nocy z poniedziałku na wtorek w starciu z tureckimi siłami bezpieczeństwa w Stambule - poinformowały miejscowe media. Oddziały antyterrorystyczne przeprowadziły atak na "kryjówkę terrorystów" w dzielnicy Gaziosmanpasa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzelanina w Stambule, nie żyją dwie domniemane terrorystki
(AFP, Fot: OZAN KOSE)
d423i4k

Przebywające w mieszkaniu dwie kobiety ostrzelały policjantów, którzy odpowiedzieli ogniem, zabijając domniemane terrorystki - podała agencja prasowa Dogan. Czterech policjantów zostało lekko rannych.

Media poinformowały o śmierci kobiet podkreślając, że dzielnica Gaziosmanpasa jest znana jako bastion bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), domagającej się większej autonomii dla Kurdów w Turcji.

W ostatnich dniach w walkach z tureckimi siłami bezpieczeństwa na południowym wschodzie Turcji, głównie w rejonie miast Cizre i Sirnak, zginęło co najmniej 115 bojowników PKK.

d423i4k

Latem obecnego roku zostały wznowione walki pomiędzy tureckimi siłami rządowymi a PKK. Oznacza to zerwanie prowadzonych od 2012 roku rozmów pokojowych mających na celu zakończenie konfliktu kurdyjsko-tureckiego, trwającego od 1984 roku; pochłonął on ponad 40 tys. ofiar śmiertelnych.

PKK jest uznawana przez UE i USA za organizację terrorystyczną.

d423i4k

Podziel się opinią

Share

d423i4k

d423i4k
Więcej tematów