Trwa ładowanie...
d3s2a5i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strzelanina w Neapolu; cztery osoby zabite, pięć rannych

Mężczyzna, który wpadł w szał, zabił w Neapolu cztery osoby i zranił pięć. Niekarany wcześniej 48-latek zaczął strzelać z balkonu. Wcześniej zabił między innymi swoją żonę i brata po kłótni o sznur do suszenia bielizny - podały media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjant na miejscu strzelaniny
Policjant na miejscu strzelaniny (PAP/EPA, Fot: Ciro Fusco)
d3s2a5i

Do tragedii doszło w neapolitańskiej dzielnicy Secondigliano. Według mediów, powołujących się na sąsiadów i świadków zdarzenia, w rodzinie, gdzie od dawna trwał konflikt między braćmi, wybuchła awantura o rozwieszony sznur do suszenia prania. To on wywołał gwałtowną reakcję sprawcy strzelaniny.

Mężczyzna, pielęgniarz z miejscowego szpitala, zastrzelił swoją żonę, a potem zabarykadował się w swoim domu, grożąc jego wysadzeniem, i zaczął strzelać z balkonu z broni myśliwskiej.

Zabił swojego brata, który próbował go powstrzymać, a także szwagierkę i interweniującego strażnika miejskiego.

Rany odnieśli dwaj policjanci, karabinier, strażnik miejski i przechodzień.

Policjanci zaczęli prowadzić rokowania z zabarykadowanym mężczyzną, po których oddał się on w ich ręce.

d3s2a5i

Podziel się opinią

Share

d3s2a5i

d3s2a5i
Więcej tematów