ycipk-32push
ycipk-32push

Strzelanina na granicy w Gruzji

Nieznani sprawcy ostrzelali przedmieścia stolicy separatystycznej Osetii Południowej. Pociski eksplodowały w powietrzu i nie ma żadnych ofiar. Rosyjscy eksperci stacjonujący w Cchinwali twierdzą, że strzelający znajdowali się po stronie gruzińskiej niedaleko miasteczka Nikozi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-32push

Według ekspertów strzały oddano z moździerzy, ale jednoznaczna ocena będzie utrudniona ponieważ nie znaleziono resztek pocisków. To pierwszy taki przypadek od czasu zakończenia ubiegłorocznej wojny w Osetii Południowej.

Do tej pory nieznani sprawcy prowadzili incydentalny ostrzał w kierunku terytorium Gruzji. Wielokrotnie ze strony osetyjskiej ostrzeliwane były gruzińskie posterunki policyjne i cywilne cele. Zdaniem niezależnych ekspertów nocny ostrzał Cchinwali świadczy o wzrastającym napięciu w strefie konfliktu.

Rzecznik gruzińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Szota Utiaszwili powiedział, że pociskami z granatnika ostrzelano wcześnie rano gruzińską wioskę Nikozi.

ycipk-32push

Eksperci nie wykluczają prowokacji zarówno ze strony osetyjskiej jak i gruzińskiej. Jednocześnie ostrzegają, że tego typu zdarzenia mogą doprowadzić do wznowienia działań wojennych.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32push

ycipk-32push
ycipk-32push