Trwa ładowanie...

Strona o Powstaniu Warszawskim wyróżniona najważniejszą nagrodą internetu

Strona o Powstaniu Warszawskim wyróżniona "internetowymi Oscarami"! Witryna Warsaw Rising 1944 została podwójnym zwycięzcą w międzynarodowym konkursie Webby Awards 2015 na najlepszą stronę internetową na świecie. Stworzona przez Muzeum Powstania Warszawskiego i BrightMedia [ warsawrising.eu ]( http://warsawrising.eu/ ) otrzymała nagrodę główną w kategorii „Instytucja kultury” oraz nagrodę przyznaną w głosowaniu internautów. Webby Awards 2015 uważane jest za najważniejsze wyróżnienie w internecie. Nagrody zostaną przyznane na uroczystej gali w Nowym Jorku 18 maja 2015 roku.

Share
Strona o Powstaniu Warszawskim wyróżniona najważniejszą nagrodą internetu
Źródło: WawaLove.pl
d3dshez

Dzięki głosom jury z oraz internautów interaktywna strona poświęcona Powstaniu Warszawskiemu otrzymała dwie nagrody „Oscara Internetu” - Webby Winner, a także People's voice. Jury konkursu składa się z 2 tysięcy najważniejszych osób ze świata nowych technologii, to m.in. Vinton Gray Cerf - współwynalazcaiInternetu, Arianna Huffington - redaktor naczelna The Huffington Post, Biz Stone - twórca Twittera, a także gwiazdy muzyki i filmu, m.in. David Bowie czy Kevin Spacey.

Strona warsawrising.eu stanowi interaktywne uzupełnienie wystawy „Powstanie Warszawskie 1944”, która od 29 lipca do 26 października 2014 r. była prezentowana w Centrum Dokumentacyjnym Topografia Terroru w Berlinie. W przystępny sposób popularyzuje temat Powstania Warszawskiego wśród młodego pokolenia odbiorców z całego świata, stąd dostępność jej treści w 3 językach - polskim, angielskim i niemieckim. Serwis www.warsawrising.eu prowadzi użytkownika przez historię stolicy Polski od odzyskania niepodległości w 1918 r., poprzez dwudziestolecie międzywojenne, okres II wojny światowej, aż po odrodzenie miasta po latach totalitarnego zniewolenia.

Najwięcej miejsca poświęcono historii samego Powstania Warszawskiego i temu, jaką cenę przyszło zapłacić Warszawie i Polsce za pragnienie wolności. Strona w interesujący sposób przenosi do świata wirtualnego muzealną ekspozycję. Użytkownik może nie tylko obejrzeć wybrane zasoby muzealne, takie jak archiwalne filmy, zdjęcia, animowane infografiki, ale dzięki interaktywnej formie prezentacji treści może głębiej przeżyć historię Warszawy. Witryna zdobyła dotychczas tytuł strony miesiąca od prestiżowego portalu AWWWARDS nagradzającego najlepsze projekty internetowe na świecie. Oprócz tego strona otrzymała Mobile Trends Awards za najlepszą stronę mobilną w Polsce oraz nagrodę w konkursie Kreatura w kategorii technika Web design, a także szereg wyróżnień przyznawanych przez portal Behance i FWA.

d3dshez

Podziel się opinią

Share
d3dshez
d3dshez
Więcej tematów