Trwa ładowanie...
d2cy6cp

Strażacy ugasili pożar składowiska chemikaliów. Mieszkańcy wracają do domów

Pożar wybuchł w poniedziałek wieczorem w miejscowości Wszedzień k. Mogilna (woj. kujawsko-pomorskie). Jak informuje straż pożarna, ogień został opanowany, a obecnie trwa dogaszanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strażacy opanowali ogień, a mieszkańcy wracają do domów
Strażacy opanowali ogień, a mieszkańcy wracają do domów (Pixabay.com, Fot: CC0 Public Domain)
d2cy6cp

- Pożar wybuchł na placu składowym o wymiarach 155x60 metrów kwadratowych, a pożarem objęta została powierzchnia o wymiarach około 30x20 metrów kwadratowych. Chemikalia były składowane w zbiornikach różnej wielkości do 100 i 200 litrów na pryzmie – ustawione jeden na drugim, dochodziło to do trzech poziomów. Ogień nie rozprzestrzenił się na znajdujące się na działce budynki - hala magazynowa, portiernia i dwa ciągi garażowe po 30 i 40 przedziałów - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu bryg. Piotr Bełcikowski.

Z okolicznych domów ewakuowano 35 osób, które musiały spędzić noc u rodzin i znajomych. Żadna z nich nie ucierpiała. W akcji uczestniczyło 40 zastępów straży pożarnej. We wtorek rano strażacy poinformowali, że dorośli mieszkańcy mogą wrócić do swoich domów, ale zalecili, żeby na razie dzieci pozostały z dala od miejsca pożaru.

Na miejscu pracują służby ochrony środowiska, które badają poziom zanieczyszczenia powietrza, a także pobiorą próbki gleby. W związku z pożarem, we wtorek i środę nie odbędą się zajęcia w szkole we wsi Wszedzień, która znajduje się w pobliżu składowiska.

d2cy6cp

Zobacz także: Mieli pilnować głowic nuklearnych, a przy okazji zażywali LSD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cy6cp

Podziel się opinią

Share

d2cy6cp

d2cy6cp
Więcej tematów