ycipk-4kpban

Strażacy i mieszkańcy Trzebieży wstrząśnięci. Ktoś spalił kilkaset metrów pomostów

Spłonęła promenada z liczącym kilkaset metrów drewnianym pomostem w Trzebieży (woj. zachodniopomorskie), malowniczej miejscowości położonej nad Zalewem Szczecińskim. Straty są szanowane na kilka milionów złotych. Policja poinformowało o zatrzymaniu podejrzanych o podpalenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podpalono pomost i promenadę w miejscowości  Trzebież.
Podpalono pomost i promenadę w miejscowości Trzebież. (Facebook.com, Fot: Sołtys Trzebież)
ycipk-4kpban

- Wygląda to tak, jakby ktoś w trzech miejscach po długości promenady rozlał łatwopalną substancję i podpalił - komentuje w serwisie dziennikpolicki.pl Małgorzata Siemianowska, sołtys Trzebieży.

Pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę. O godzinie 1.48 zgłoszenie o pożarze przy plaży otrzymali o godzinie strażacy z OSP Trzebież. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że płoną pomosty na prawie całej długości ulicy Spacerowej. Jeszcze wczoraj piękne miejsca, w które mogliśmy zabrać z dumą swoje rodziny, spędzać niedzielne popołudnia... dzisiaj już praktycznie nie istnieją. Straty są przeogromne. Z wielkim smutkiem patrzy się na zdjęcia pokazujące skalę zniszczeń - relacjonują.

- Jeżeli ktokolwiek posiada informację, kto mógł dokonać się takiego czynu prosimy o kontakt z Policją! Niech Ci co to zrobili nie czują się bezkarni! - apelują strażacy.

ycipk-4kpban

- Spłonęła większa część promenady. Straty szacuję na ponad 3 mln złotych - poinformował dziennikarzy Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach, zarządzający także kompleksem w Trzebieży.

Akcję dokumentują wstrząsające zdjęcia sołtys Małgorzaty Siemianowskiej. - Co za psychol to zrobił? - pyta.

Straż Pożarna potwierdza, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch osób. Jak informuje sierżant sztabowy Iwona Grefenheim, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Policach, zatrzymani są w tej chwili przesłuchiwani przez funkcjonariuszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4kpban
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kpban

ycipk-4kpban
ycipk-4kpban