Trwa ładowanie...

Strażacy i mieszkańcy Trzebieży wstrząśnięci. Ktoś spalił kilkaset metrów pomostów

Spłonęła promenada z liczącym kilkaset metrów drewnianym pomostem w Trzebieży (woj. zachodniopomorskie), malowniczej miejscowości położonej nad Zalewem Szczecińskim. Straty są szanowane na kilka milionów złotych. Policja poinformowało o zatrzymaniu podejrzanych o podpalenie.

Share
Strażacy i mieszkańcy Trzebieży wstrząśnięci. Ktoś spalił kilkaset metrów pomostów
Źródło: Facebook.com, fot: Sołtys Trzebież
d4jnj5c

- Wygląda to tak, jakby ktoś w trzech miejscach po długości promenady rozlał łatwopalną substancję i podpalił - komentuje w serwisie dziennikpolicki.pl Małgorzata Siemianowska, sołtys Trzebieży.

Pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę. O godzinie 1.48 zgłoszenie o pożarze przy plaży otrzymali o godzinie strażacy z OSP Trzebież. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że płoną pomosty na prawie całej długości ulicy Spacerowej. Jeszcze wczoraj piękne miejsca, w które mogliśmy zabrać z dumą swoje rodziny, spędzać niedzielne popołudnia... dzisiaj już praktycznie nie istnieją. Straty są przeogromne. Z wielkim smutkiem patrzy się na zdjęcia pokazujące skalę zniszczeń - relacjonują.

- Jeżeli ktokolwiek posiada informację, kto mógł dokonać się takiego czynu prosimy o kontakt z Policją! Niech Ci co to zrobili nie czują się bezkarni! - apelują strażacy.

d4jnj5c

- Spłonęła większa część promenady. Straty szacuję na ponad 3 mln złotych - poinformował dziennikarzy Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach, zarządzający także kompleksem w Trzebieży.

Akcję dokumentują wstrząsające zdjęcia sołtys Małgorzaty Siemianowskiej. - Co za psychol to zrobił? - pyta.

Straż Pożarna potwierdza, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch osób. Jak informuje sierżant sztabowy Iwona Grefenheim, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Policach, zatrzymani są w tej chwili przesłuchiwani przez funkcjonariuszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jnj5c

Podziel się opinią

Share
d4jnj5c
d4jnj5c
Więcej tematów