Trwa ładowanie...

Straż pożarna: to była wyjątkowo tragiczna noc

1664 interwencje straży pożarnej. 828 pożarów, w których zginęły trzy osoby. To tragiczny bilans nocy sylwestrowej. Zdaniem strażaków tegoroczny Sylwester był wyjątkowo tragiczny.

Straż pożarna: to była wyjątkowo tragiczna nocŹródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d1lti3u

- To była wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc. Nie do końca chyba Polacy wzięli sobie do serca bezpieczne pożegnanie starego roku. Już mamy znacznie więcej interwencji niż w roku ubiegłym, a jeszcze przed nami prawie cały dzisiejszy dzień - powiedział PAP rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Tylko do północy strażacy interweniowali 987 razy. 354 razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów, w których jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych. W miejscowości Rudnik w województwie lubelskim zginęła jedna osoba.

530 razy strażacy wyjeżdżali do innych zdarzeń, między innymi wypadków drogowych. Zginęło w nich dziesięć osób, a 166 osób zostało rannych.

Od północy do godziny szóstej rano strażacy interweniowali już 677 razy. 474 razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. Zginęły w nich dwie osoby, a pięć zostało rannych.

Rok temu przez 48 godzin - ostatni dzień roku 2017 i pierwszy dzień 2018 - strażacy w całej Polsce wyjeżdżali 1988 razy, z czego 877 interwencji dotyczyło pożarów. W pożarach zginęły wówczas trzy osoby.

Źródło: rmf24.pl

d1lti3u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lti3u
Więcej tematów