Trwa ładowanie...
d3xnpcy

Straż Miejska dostała specjalne kombinezony przeciwko "ptasiej grypie"

Warszawskie radiowozy Straży Miejskiej zostały wyposażone w specjalne ochronne kombinezony, niezbędne do działań na wypadek wykrycia w stolicy wirusa ptasiej grypy - poinformował rzecznik Straży Miejskiej Adam Godlewski.

Share
d3xnpcy

Każdy radiowóz Straży Miejskiej w stolicy będzie wyposażony w dwa komplety ochronne, z których każdy obejmuje: biały kombinezon, zielone ochraniacze na buty, maskę i gumowe rękawice. Mają one posłużyć do działań w przypadku wykrycia wirusa ptasiej grypy. Miejmy nadzieję, że kombinezony się nie przydadzą - powiedział Godlewski.

Straż Miejska planuje łącznie zakupić 2000 takich kombinezonów. Taka ilość pozwala wyposażyć wszystkie warszawskie radiowozy - 284. Dodatkowo w razie potrzeby będziemy mieli rezerwowe stroje w magazynie - podkreślił Godlewski.

Od poniedziałku strażnicy rozdali ok. 5 tys. ulotek informacyjnych z zaleceniami, jak postępować w sytuacji zagrożenia ptasią grypą. Ulotki rozdawane są mieszkańcom Warszawy, a szczególnie jej obrzeży, "gdzie więcej ludzi hoduje ptactwo domowe". Rozdawane są również w szkołach - powiedział rzecznik.

d3xnpcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xnpcy
Więcej tematów