Straż Graniczna rapuje: "Sodoma i Gomora, jednym słowem przerąbane"
Straż Graniczna opublikowała piosenkę dotyczącą sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Tak to my niebiesko-zieloni. Jednoczymy siły, gdy chodzi o nasz kraj, historii tory. Tworzymy na bicie dla wszystkich służb broniących w potrzebie naszą polską granicę" - słyszymy w kawałku.
Straż Graniczna w mediach społecznościowych opublikowała piosenkę o kryzysie na granicy. Jej autorem są: pracownik Straży Granicznej oraz funkcjonariusz policji.
Rap pracowników chroniących granicy doczekał się także teledysku. W komunikacie służb dowiadujemy się, że autorem tego kawałka jest mł. chor. SG Daniel Pawłowski z Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz mł. asp. Szymon Głuszek z policji - prywatnie "Bullet" i "NZNŻ".
Zobacz też: Najnowszy sondaż. "Oni już wiedzą, że mają duży problem"
Kryzys na granicy. Powstała piosenka
"Dozgonny szacunek dla służb broniących granicy. Zły reżim przeciwnika nie cofnie się przed niczym. To my policja, wojsko, graniczni strażnicy - połączyliśmy siły, a wróg musi się z tym liczyć" - tymi słowa zaczyna się hip-hopowy kawałek.
Dalej wykonawcy utwory "nawijają" m.in. o przemycie ludzi. W utworze dowiadujemy się także o tym, że gdyby w Polsce nie było służb mundurowych, byłaby: "Sodoma i Gomora, jednym słowem przerąbane".
Raperzy z granicy dodali również, że służby jednoczą siły, gdy chodzi o losy Polski. "Tworzymy na bicie dla wszystkich służb broniących w potrzebie naszą polską granicę" - słyszymy.
Rap znad granicy. Internauci komentują
Utwór udostępniony przez Straż Graniczną został skomentowany przez wielu internautów. Opinie dotyczące hip-hopowego kawałka były różne.
"Wow, jest moc", "Mega robota", "Ale żenada", "Dobry bit", "Brawo Panowie. Super", "Tak myślałam, że macie dużo wolnego czasu..." "Nie lubię rapu, ale spoko", "Sztos" - pisali internauci.
Kryzys na granicy. Raport służb
We wtorek rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska przekazała, że od 1 sierpnia deportowano 687 cudzoziemców. Nie tylko do krajów pochodzenia, ale również do innych krajów.
"Od 1 sierpnia deportowaliśmy 687 cudzoziemców. Do krajów pochodzenia zostało przekazanych 388 osób, do innych krajów 299 osób" - doprecyzowała rzeczniczka.
Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było ich 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., a w sierpniu 3,5 tys.
Źródło: Straż Graniczna, PAP