Trwa ładowanie...
d34d6hw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strategia kosmiczna dla Europy

• W Ministerstwie Cyfryzacji rozpoczęły się prace nad Strategią Kosmiczną dla Europy
• Resort jest odpowiedzialny za polską część prac, czyli konsultacje i zbieranie informacji na temat politycznych priorytetów, wyzwań i szans polityki kosmicznej - informuje "Gazeta Polska Codziennie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strategia kosmiczna dla Europy
(Fotolia)
d34d6hw

Projektem zarządza Komisja Europejska.

Jak dowiedziała się "Codzienna", prace nad strategią są na bardzo wczesnym etapie. Do 12 lipca mają zostać zebrane opinie nt. polskich priorytetów w dziedzinie kosmosu.

Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że technologie kosmiczne mają coraz większy wpływ na rozwój światowej gospodarki. Coraz szersze zastosowanie tych technologii pozwala na wykorzystywanie ich zarówno w ośrodkach naukowych, jak też przez osoby prywatne.

d34d6hw

Zobacz także: W Chile powstaje najnowocześniejszy teleskop na świecie

d34d6hw

Podziel się opinią

Share

d34d6hw

d34d6hw
Więcej tematów