Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli 2019. Nauczyciel przebrał się za krowę i muczał

Strajk nauczycieli 2019 przybiera coraz bardziej niecodzienne formy. Pedagodzy śpiewali już i grali na gitarach. Teraz jeden z nich zdecydował się przebrać za krowę. Raczkował nawet po sali i...muczał.

Share
Strajk nauczycieli 2019. Nauczyciel przebrał się za krowę i muczał
Źródło: twitter.com
d1lgvc4

Strajk nauczycieli 2019 trwa już piąty dzień. Teraz do sieci trafiło nagranie, na którym grupa pracowników oświaty śpiewa protestacyjny tekst na melodię słynnych "morskich opowieści".

"Szkoła to jest wielki statek, żadne hejty nas nie złamią, obiecują nam dostatek, ale ciągle kłamią. Hej, ha, usiądźmy razem, duch bojowy niech nie tonie, nie damy się dziś podzielić, tej rządowej stronie" - nucą na jednej ze szkolnych sal nauczyciele.

W pewnym momencie, gdy tłum zaczął śpiewać "Reforma się nie udała, nic nam nie zostało. Świnia z krową więcej warte..." na scenę wyszedł nauczyciel przebrany za krowę.

d1lgvc4

Szedł na czworaka i wykrzyknął długie "muuuuu". Potem dołączył do reszty grona pedagogicznego śpiewając z nimi kolejne zwrotki.

Pod nagraniem, które obiegło internet, pojawiła się fala komentarzy. Jednym internautom się podało, inni są zażenowani. Oceńcie sami.

Skąd pomysł przebrania się akurat za krowę? Przypomnijmy, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił ostatnio projekty wsparcia polskiego rolnictwa. Wśród postulatów pojawiły się co najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy. Chodzi tu o małe gospodarstwa, które prowadzą własny chów, produkujące samodzielnie paszę dla zwierząt. Pieniądze na ten projekt nie będą jednak pochodzić z budżetu krajowego, a UE..

A co w sprawie strajku nauczycieli 2019 wydarzyło się w piątek. Co o sprawie mówiły minister Anna Zalewska i wicepremier Beata Szydło? Jak strajk nauczycieli 2019 komentował lider protestu i szef ZNP Sławomir Broniarz? Wszystko na ten temat TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lgvc4

Podziel się opinią

Share
d1lgvc4
d1lgvc4
Więcej tematów