Trwa ładowanie...
d3et05k

Strajk nauczycieli 2019. Dodatkowe pieniądze dla egzaminatorów. Mamy potwierdzenie

Egzamin gimnazjalny 2019 trwa. Liderzy strajku nauczycieli zarzucają dyrektorom szkół, że oferują dodatkowe pieniądze wolontariuszom, którzy prowadzą egzaminy. Wirtualna Polska zweryfikowała te informacje w Urzędzie Miasta Zgierza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny 2019 w jednej ze szkół w Łódzkiem
Egzamin gimnazjalny 2019 w jednej ze szkół w Łódzkiem (East News, Fot: Adam Staśkiewicz)
d3et05k

Zgierz, Chełm, Rybnik - to tam, według słów Krzysztofa Baszczyńskiego oferuje się niezłe pieniądze osobom, które w zastępstwie nauczycieli prowadzą egzaminy. Z ust wiceszefa ZNP padły kwoty - odpowiednio 450, 100 i 220 zł za pojedynczy egzamin.

Informacje o finansowych zachętach zweryfikowaliśmy w Urzędzie Miasta Zgierza. Pracownicy Wydziału Edukacji i Młodzieży potwierdzają, że takie pieniądze są i pochodzą z kasy miejskiej. Ale nie wykluczają, że wkrótce dorzuci się ministerstwo.

Egzamin gimnazjalny 2019 w Zgierzu: 75 złotych za godzinę. "Nieprzyjemne incydenty"

- W każdym z trzech gimnazjów w Zgierzu egzaminatorzy mogą liczyć na 75 zł za godzinę - mówi urzędniczka ratusza. 450 złotych zarobią więc za trzy dwugodzinne egzaminy. Łącznie "do wyjęcia" jest więc nawet... 900 zł. Jak słyszymy, kwota została zabezpieczona, by zachęcić wolontariuszy do pomocy w przeprowadzeniu egzaminów.

d3et05k

Zobacz także: Nauczyciele z "Solidarności" strajkują mimo porozumienia. "To już nie jest strajk związkowy"

Pracownica ratusza zdradza, że pieniądze te miały swoją cenę. Doszło do nieprzyjemnych incydentów między strajkującymi nauczycielami, a osobami, które uczestniczyły w szkoleniu dla egzaminatorów. - Zgadzam się z postulatem godnej płacy, ale takie zachowania są nie na miejscu. Wszystkich nas powinna obowiązywać pewna etyka - mówi urzędniczka.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d3et05k

Podziel się opinią

Share

d3et05k

d3et05k
Więcej tematów