Trwa ładowanie...

Strajk kobiet. Reakcja Aleksandry Dulkiewicz na zniszczenie biura PiS w Gdańsku

Trwający w Polsce strajk kobiet budzi bardzo duże emocje społeczne. Wiceminister kultury Jarosław Sellin zapytał prezydent Gdańska, czy zamierza zareagować na niszczenie jego biura poselskiego. Jest już odpowiedź Aleksandry Dulkiewicz.
Share
Strajk kobiet. Reakcja Aleksandry Dulkiewicz na zniszczenie biura PiS w Gdańsku
Strajk kobiet. Reakcja Aleksandry Dulkiewicz na zniszczenie biura PiS w GdańskuŹródło: PAP
d30ufzs

Jarosław Sellin zwrócił się do Aleksandry Dulkiewicz na Facebooku, pytając, czy zamierza reagować na niszczenie jego biura poselskiego w Gdańsku.

"Pytanie do prezydent Gdańska pani Aleksandry Dulkiewicz: Jakaś reakcja na dewastowanie mojego biura poselskiego od 2 dni? Zniszczone tablice, wulgarne napisy, wybita szyba" - napisał Sellin.

Strajk Kobiet. Odpowiedź prezydent Gdańska

Aleksandra Dulkieiwcz postanowiła odpowiedzieć wiceministrowi kultury w komentarzu pod jego wpisem. Prezydent Gdańska jednoznacznie odniosła się do katów wandalizmu i zapytała Sellin, czy ten zamierza odciąć się od wtorkowego oświadczenia prezesa PiS.

d30ufzs

"Panie ministrze, panie pośle! Jestem przeciwna niszczeniu mienia, agresji i przemocy, o czym mówię głośno. Od pana jako przedstawiciela gdańszczanek i gdańszczan w Sejmie bardzo bym chciała usłyszeć, że odcina się pan od podgrzewania nastrojów i dolewania benzyny do ognia przez prezesa pana partii" - zaapelowała Dulkiewicz.

Jarosław Kaczyński jak Wojciech Jaruzelski? Rafał Trzaskowski mówi o "prowokacji"

Strajk Kobiet. Jarosław Kaczyński o protestach

W swojej odpowiedzi Dulkiewicz odniosła się do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Wicepremier we wtorek wygłosił przemowę, w której wezwał wszystkich członków swojej partii i jej zwolenników do obrony kościołów. Kaczyński nazwał też protestujących siłą, która chce zniszczyć Polskę i naród polski.

d30ufzs

- Ten atak, jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, który w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd żeśmy go postrzegali - stwierdził. - Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tyko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać - dodał Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30ufzs

Podziel się opinią

Share
d30ufzs
d30ufzs
Więcej tematów