Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet. Poznań. "Aborcję na żądanie ześlij nam panie!"

W niedzielę w Poznaniu odbyła się kolejna manifestacja kobiet, protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Tym razem przyjęła ona formę "kolędowania".
Share
Strajk Kobiet. Poznań. "Aborcję na żądanie ześlij nam panie!"
Strajk Kobiet. Poznań. "Aborcję na żądanie ześlij nam panie!"Źródło: Agencja Gazeta
d3bli94

Uczestnicy protestu spotkali się ok. godz. 15 na placu Wolności w Poznaniu. Manifestacja ta odbyła się pod hasłem "Aborcję na żądanie ześlij nam panie!" i przybrała formę wspólnego kolędowania.

Myliłby się jednak ten, kto oczekiwałby, że usłyszy teksty znanych kolęd. Organizatorki manifestacji zmieniły ich słowa. I tak na melodię "Bóg się rodzi" uczestnicy zaśpiewali: "W bólu rodzić nie będziemy/Dzieci chorych i niechcianych!/Choć od lat protestujemy/Wszystko jak grochem o ścianę!".

Na melodię kolędy "Cicha noc" manifestujący śpiewali "Głośna noc, wściekła noc, / postrach niesie ludziom wszem!/Tłumy kobiet na ulicy, wara od mojej macicy, / jawa to czy sen?".

d3bli94

W przerobionych tekstach kolęd nie brakuje także wulgaryzmów oraz obraźliwych słów pod adresem biskupów i polityków PiS.

Protestujący śpiewając przeszli z placu Wolności na poznański Stary Rynek. Następnie wrócili na plac Wolności. Tam zapowiedzieli kolejne "kolędowania”.

Protesty kobiet w miastach i miasteczkach w całym kraju rozpoczęły się w październiku, po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bli94

Podziel się opinią

Share
d3bli94
d3bli94
Więcej tematów