Trwa ładowanie...
d223niw

Strajk Kobiet. Policja podsumowała protesty. Wśród zatrzymanych 17-latek

Strajk Kobiet przeszedł przez Warszawę. Nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji podsumował protesty, podając wstępne liczby dotyczące zatrzymanych. Wśród nich znalazł się 17-latek.
Share
Strajk Kobiet w Warszawie. Akcja policji
Strajk Kobiet w Warszawie. Akcja policjiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d223niw

Nadkom. Sylwester Marczak był gościem na antenie TVN24. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji był pytany o protesty w ramach Strajku Kobiet, które miały miejsce w Warszawie.

Manifestujący zebrali się po raz kolejny, by wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Doszło do kilku starć z policją. Posłanka KO Barbara Nowacka została potraktowana gazem.

Rzecznik KSP podkreślił, że sprawa będzie wyjaśniana. - To było realne zagrożenie dla nich - tłumaczył nadkom. Marczak, mówiąc o osobach, które blokowały Trasę Łazienkowską, gdzie interweniowała Nowacka. - W przypadku, gdzie mamy do czynienia z blokowaniem, nazywanie tego zgromadzeniem pokojowym jest po prostu niepoważne - podkreślił policjant.

d223niw

Strajk Kobiet. Policja weszła w tłum. Doszło do szarpaniny

- Twierdzenie, że to policja spowodowała, że ktoś blokował Trasę Łazienkowską, jest kuriozalne - dodał, jednocześnie krytykując postawę organizatorek, które nie zgłosiły protestu w ratuszu.

Jak dodał rzecznik KSP, co najmniej kilkanaście osób zostało zatrzymanych. Wśród nich znalazł się 17-latek, który miał naruszyć nietykalność cielesną policjanta. - Trzy przypadki dotyczą przestępstw - podkreślił nadkom. Marczak.

d223niw

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, zatrzymany 17-latek trafił do komendy na ul. Jagiellońskiej. Na miejscu pojawił się poseł KO Michał Szczerba, który zamierza interweniować w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d223niw

Podziel się opinią

Share
d223niw
d223niw
Więcej tematów