Trwa ładowanie...

Strajk kobiet. Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie baneru na krzyżu na Giewoncie

Strajk kobiet. Do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem wpłynęło zawiadomienie w sprawie obrazy uczuć religijnych poprzez wywieszenie na krzyżu na Giewoncie baneru z symbolem Strajku Kobiet - informuje RMF FM. Wielki baner zawisł na krzyżu niecały tydzień temu, krótko potem został zdjęty.
Share
Strajk kobiet. Jest zgłoszenie do prokuratury w sprawie baneru Strajku Kobiet na tatrzańskim krzyżu
Strajk kobiet. Jest zgłoszenie do prokuratury w sprawie baneru Strajku Kobiet na tatrzańskim krzyżu
d3y9fi3

Strajk kobiet. Jak informuje RMF FM, zawiadomienie do prokuratury złożyli pisemnie prezes zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan Marcin Zubek i proboszcz parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem ks. Bogusław Filipiak.

Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa z uwagi na obrazę uczuć religijnych.

Strajk kobiet. Baner zawisł na krzyżu

"W tej sprawie jest prowadzone postępowanie w niezbędnym zakresie, a następnie prokurator będzie decydował, czy doszło tu do przestępstwa, czy wykroczenia" - wyjaśniła RMF FM szefowa zakopiańskiej prokuratury prok. Barbara Bogdanowicz.

d3y9fi3

Jak oceniła, obraźliwa nie jest treść napisów na banerze ("Przemoc domowa to nie tradycja"), ale do wyjaśnienia pozostaje kwestia tego, że zawisł on na krzyżu - symbolu uczuć religijnych.

Baner zawisł na krzyżu na Giewoncie w zeszłą niedzielę i został zdjęty od razu po akcji. Zdjęcie z wydarzenia opublikował Strajk Kobiet na swoim Facebooku z podpisem: "Giewont zdobyty".

Strajk kobiet. Protesty w Warszawie. Policja wynosiła uczestników siłą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y9fi3

Podziel się opinią

Share
d3y9fi3
d3y9fi3
Więcej tematów